Co z budową stacji rowerowej w Ochli? Miasto: Jest wskazane i uzasadnione, ale nie ma pieniędzy

4
536
fot. ZielonaNews.pl

21 sierpnia Zielonogórski Rower Miejski obchodził “roczek”. I bez dwóch zdań był to rok dobry dla jego funkcjonowania, bo zielonogórzanie wypożyczyli rowery prawie pół miliona razy. Wciąż jednak mieszkańcy wskazują miejsca, w których doskwiera brak stacji. Jedną z takich lokalizacji jest Ochla.

Czytaj dalej za reklamą —>Stacja rowerowa w Ochli

Zielonogórzanie chcą stacji rowerowej w Ochli. Napisali petycję do prezydenta, pod którą podpisało się 171 osób. – Po otrzymaniu petycji wszczęto postępowanie wyjaśniające oraz przeanalizowano możliwości finansowe niezbędne do realizacji zgłoszonej propozycji. Jednakże po zakończeniu postępowania wyjaśniającego ustalono, że uruchomienie w 2019 roku stacji Zielonogórskiego Roweru Miejskiego w Dzielnicy Nowe Miasto – w Sołectwie Ochla, z uwagi na brak możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych nie będzie możliwe – wyjaśnia magistrat.

Czytaj dalej za reklamą —>Utworzenie stacji jest uzasadnione

Podkreśla jednak, że zgadza się, że utworzenie stacji na ternie Ochli jest wskazane i uzasadnione. – Jednak nie można wskazać terminu realizacji postulatu oraz miejsca posadowienia stacji – tłumaczą urzędnicy.  Magistrat przypomina także, że z budżetu na rok 2019 wykorzystano środki na budowę nowych stacji: przy ul. Nowej i ul. Zjednoczenia. A z budżetu obywatelskiego sfinansowano budowę stacji przy ul. Francuskiej.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

 1. Winem, wiatrem, śmiechem.

  Ostatnio w mieście mym, tramwaje po północy błądzą,

  Rozkładem nocnych tras, piekielne jakieś moce rządzą.

  Nie wiedzieć czemu, wciąż rozkłady jazdy nam zmieniają,

  Że prawie każdy tramwaj, pod Twym oknem nocą staje.

 2. 1) Focus
  2) Carrefour
  W ciągu dnia mogli by rozwozić rowery na puste stacje. Pełno rowerów w centrum a na osiedlach pustki.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here