Co wyróżnia drzwi chłodnicze?

0
197
fot. materiały prasowe

Drzwi służą do zamykania i otwierania różnego rodzaju pomieszczeń, urządzeń oraz budynków. Drzwi chłodnicze – analogicznie służą do zamykania i otwierania mebli chłodniczych oraz komór chłodniczych i mroźniczych. Ich przemyślana konstrukcja zapewnia szczelność i ogranicza przenikanie ciepła oraz zużycie energii elektrycznej.

Jak zbudowane są drzwi chłodnicze?

Produkcja drzwi chłodniczych składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem, podobnie jak w innych procesach technologicznych, jest etap projektowania. W tej fazie powstaje pierwszy model drzwi chłodniczych, dobrane zostają materiały oraz inne komponenty, które wejdą później w skład tego systemu drzwiowego.

Następna faza to obróbka szkła, które stanowi główną część w przypadku przeszklonych drzwi chłodniczych montowanych w regałach chłodniczych. Tutaj ma miejsce hartowanie szkła, które czyni je wytrzymalszym oraz docięcie szkła na konkretny wymiar. Następnie szyby są zespalane, co czyni je bardziej szczelnymi, zapewniając jednocześnie lepszą termoizolację.

Niezbędnym wyposażeniem drzwi chłodniczych są również profile. Są one wykonywane z PCV oraz aluminium w procesie ekstruzji, a następnie docinane na konkretny wymiar potrzebny do danego modelu drzwi chłodniczych.

Następnie ma miejsce montaż drzwi, podczas którego montowane jest niezbędne wyposażenie i akcesoria. Klamki, uchwyty, zawiasy drzwi chłodniczych, układy jezdne – to przykłady montowanych komponentów.

Ostatni etap to odpowiednie zabezpieczenie i przygotowanie drzwi do wysyłki, bądź umieszczenie ich we właściwym miejscu na magazynie.

Gdzie stosowane są drzwi chłodnicze?

Możemy wyróżnić przeszklone drzwi chłodnicze stosowane w sklepach spożywczych i supermarketach, gdzie montowane są w regałach chłodniczych. Zapewniają doskonałą prezentację i widoczność produktów znajdujących się we wnętrzu urządzenia, jednocześnie utrzymując niską temperaturę.

Drugą grupą są drzwi chłodnicze izolowane, stosowane w komorach chłodniczych i mroźniczych, a także w innych rodzajach mebli chłodniczych.

Drzwi chłodnicze oraz niezbędne komponenty i akcesoria do drzwi, a także inne komponenty chłodnicze dostępne są u wiodącego europejskiego producenta i dystrybutora rozwiązań i komponentów dla producentów urządzeń chłodniczych i gastronomicznych – AiFO Components.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here