Co to za urządzenia na słupach, latarniach w Zielonej Górze?

0
500
fot. ZielonaNews.pl

Od kilku dni w Zielonej Górze możemy zaobserwować nietypowe urzadzenia na słupach, latarniach czy znakach drogowych. – Co to jest – pytają mieszkańcy. Jak się okazuje jest to sprzęt do mierzenia natężenia ruchu samochodów.
Czarne skrzynki na słupach, latarniach w Zielonej Górze

– Przez najbliższych kilka tygodni w godzinach szczytu będą odbywały się niezbędne pomiary, które pomogą stworzyć nowy model ruchu w naszym mieście.
Kolejne badania odbędą się także po uruchomieniu tzw. Inteligentnego Systemu Transportowego – informuje urząd miasta. Jak wyjaśnia magistrat pomiary są realizowane od poniedziałku do czwartku.

Będzie Inteligentny System Transportowy w Zielonej Górze
O Inteligentnym Systemie Transportowym pisaliśmy na naszym portalu (Inteligentny System Transportowy). Umożliwia on sterowanie ruchem samochodów i autobusów, a dzięki temu ruch w mieście powinien być bardziej płynny.
System powinien zacząć działać w listopadzie 2023 roku (termin realizacji zadania do 30.10.2022r.). Zgodnie z szacunkami wskaźnik efektywności skracający czas przejazdów  odcinkach objętych systemem powinien wynieść 15 procent, a dla pozostałych pojazdów 10 procent. Koszt projektu to 31 027 452,23 brutto z czego 21 441 735,35 zł to dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here