Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
czwartek, 13 sierpnia, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaMiejskieCo robić w Zielonej Górze w weekend? Koncerty, teatr, kino plenerowe i...

Co robić w Zielonej Górze w weekend? Koncerty, teatr, kino plenerowe i noc spadających gwiazd

Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji w Zielonej Górze i okolicach. W programie znalazły się koncerty w ramach X CORNO – Brass Music Festival, spektakle dla najmłodszych, kino plenerowe, potańcówka pod ratuszem, wydarzenia w Ochli oraz wyjątkowa Noc Spadających Gwiazd. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Piątek (7 sierpnia)

Weekend rozpocznie się od propozycji dla najmłodszych. O godz. 10:00 i 17:00 na Placu Teatralnym Teatr Małe Mi zaprezentuje spektakl „Sokrates w piaskownicy”. To pełna muzyki i humoru opowieść zachęcająca dzieci i dorosłych do wspólnych rozmów o emocjach, odwadze czy przyjaźni.

O godz. 14:00 przy pomniku Bachusa odbędzie się koncert „Pojedynek na fanfary” w ramach X CORNO – Brass Music Festival.

Miłośnicy tańca mogą wybrać się na potańcówkę przy ratuszu, która potrwa od godz. 17:00 do 21:00.

Wieczorem czeka kilka muzycznych propozycji. O godz. 19:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odbędzie się koncert solistów CORNO i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej (obowiązują bilety).

O godz. 21:00 w Parku Książęcym w Zatoniu wystąpi GUGA TRIO z Ukrainy. Tego samego wieczoru w Parku Pałacowym w Starym Kisielinie rozpocznie się kino plenerowe z rodzinnym filmem animowanym „Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka”. Natomiast w Cafe Noir odbędzie się impreza „Hit The Party One More Time” z muzyką lat 90. i 2000.

Sobota (8 sierpnia)

Od godz. 10:00 do 23:00 będzie można zwiedzać Wieżę Braniborską w ramach weekendu otwartego.

O godz. 11:00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na wydarzenie poświęcone roli kobiet na dawnej wsi (obowiązują bilety).

Na Placu Teatralnym o godz. 16:00 odbędzie się finał „Pojedynku na fanfary” w ramach Akademii Blachy.

Wieczorem miłośnicy muzyki będą mieli w czym wybierać. O godz. 19:00 na Dużej Scenie Lubuskiego Teatru wystąpi światowej sławy trębacz Eric Miyashiro wraz z Corno Brass Ensemble. Również o godz. 19:00 koncert zagra zespół Los Divorceros w Pałacu w Starym Kisielinie.

Od godz. 19:00 do północy Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na Noc Spadających Gwiazd organizowaną wspólnie z Planetarium Wenus.

O godz. 21:00 w Parku Książęcym w Zatoniu zagra DIXIELAND ORCHESTRA, a w Cafe Noir rozpocznie się Latino Night z salsą, bachatą i kizombą (wymagane bilety).

Niedziela (9 sierpnia)

Weekend otwarty Wieży Braniborskiej potrwa od godz. 10:00 do 22:00.

O godz. 13:00 będzie można zwiedzić barokowy dwór w Muzeum Etnograficznym w Ochli.

O godz. 17:00 w Parku Książęcym w Zatoniu wystąpi zespół muzyki dawnej HUSKARL, prezentując brzmienia historycznych instrumentów.

Na zakończenie weekendu, o godz. 19:00, w Kościele Ewangelickim odbędzie się koncert Cappella Viridimontana w ramach cyklu „Wieczory u Luteranów”. Na wydarzenie obowiązują bilety.

Program na weekend 7-9 sierpnia w Zielonej Górze

Piątek (7 sierpnia)

  • 10:00 i 17:00 – Bajka: „Sokrates w piaskownicy” (Teatr Małe Mi) | Plac Teatralny

    Radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do rozmowy na każdy temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze, Strachu, Dzieciach i Dorosłych, skłaniając do rodzinnego filozofowania.

  • 14:00 – Koncert: Pojedynek na fanfary (X Corno Brass Music Festival) | Przy pomniku Bachusa

  • 17:00 – 21:00 – Potańcówka przy Ratuszu | ul. Stary Rynek

  • 19:00 – Koncert: Soliści Corno i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej (X Corno Brass Music Festival) | Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela (wymagane bilety)

  • 21:00 – Koncert: Muzyka w parku – GUGA TRIO (Ukraina) | Park Książęcy Zatonie

    Skład: Anastasiia Mudrakowa (domra), Nazarii Stefanko (cymbały), Daria Meshcherskykh (fortepian).

  • 21:00 – Hit The Party One More Time (90s 00s POP Dance Electro / DJ Gwizdek) | Cafe Noir

  • 21:00 – Kino plenerowe: „Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka” | Park pałacowy w Starym Kisielinie

    Animowany film przygodowy dla całej rodziny (reż. Juan Jesús García Galocha, Pedro Solís García). Dzieci Tom i Mary ruszają przez Dziki Zachód na poszukiwania zaginionego wujka Nialla, stawiając czoła niebezpieczeństwom i bandytom.

Sobota (8 sierpnia)

  • 10:00 – 23:00 – Weekend otwarty Wieży Braniborskiej | Wieża Braniborska

  • 11:00 – Rola kobiety na dawnej wsi | Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli (wymagane bilety)

  • 16:00 – Koncert: Akademia Blachy. Pojedynek na fanfary – finał (X Corno Brass Music Festival) | Plac Teatralny

  • 19:00 – Koncert: Eric Miyashiro & Corno Brass Ensemble (X Corno Brass Music Festival) | Duża Scena Lubuskiego Teatru (wymagane bilety)

  • 19:00 – Koncert: Los Divorceros | Pałac w Starym Kisielinie

  • 19:00 – 24:00 – Noc spadających gwiazd z Planetarium Wenus | Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli

  • 21:00 – Koncert: Muzyka w parku – DIXIELAND ORCHESTRA | Park Książęcy Zatonie

    Skład: Andrzej Tumiński (trąbka), Rafał Ciesielski (klarnet), Józef Zatwarnicki (puzon), Janusz Lewandowski (kontrabas), Dariusz Cetner (fortepian), Edward Piniuta (perkusja).

  • 21:00 – Latino Night: Salsa Bachata Kizomba | Cafe Noir (wymagane bilety)

Niedziela (9 sierpnia)

  • 10:00 – 22:00 – Weekend otwarty Wieży Braniborskiej | Wieża Braniborska

  • 13:00 – Zwiedzanie dworu w Ochli | Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli (Barokowy Dwór)

  • 17:00 – Koncert: Muzyka w parku – HUSKARL (Zespół Muzyki Dawnej) | Park Książęcy Zatonie

    Skład: Mikołaj Woźniak (dudy galicyjskie, średniowieczne, białoruskie, węgierskie, kozioł wielki, szałamaje, średniowieczne flety proste), Anton Korolov (fidel, nyckelharpa, bębny obręczowe, dudy), Michał Mazur (taraban, baraban, dudy, flety).

  • 19:00 – Koncert: Cappella Viridimontana (Wieczory u Luteranów) | Kościół Ewangelicki (wymagane bilety)

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Najczęstsze problemy prawne podczas realizacji inwestycji budowlanej

Realizacja inwestycji budowlanej to proces, w którym kwestie techniczne bardzo często przeplatają się z formalnościami i obowiązkami prawnymi. Nawet dobrze zaplanowane przedsięwzięcie może napotkać...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj