Co robić w Lubuskiem w sierpniu? Sprawdź!

0
1238
Designed by Freepik

Na mieszkańców regionu, a także odwiedzających nas gości czeka szereg atrakcji m.in. Pol’and’Rock Festival, Muzyka w Raju i kolejny Weekend Otwartych Winnic. Zadowoleni powinni być zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i dobrej muzyki. Sprawdź co przyniesie sierpień! Spędź wakacje w Lubuskiem!

– Specjalną ofertę wakacyjną przygotowały biblioteki wojewódzkie. Zaplanowano ciekawe zajęcia dla dzieci, m.in. plastelinowe cuda z plastysiami – warsztaty plastyczne dla dzieci, roztańczone wakacje – warsztaty tańca brzucha dla dzieci i młodzieży, Czytamy Wam – Piknik – czytanie korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Hebrerta. Lista propozycji naszych instytucji na wakacje jest naprawdę długa. Zobacz więcej – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.  W sierpniu odbędzie się także wiele wydarzeń dofinansowanych z budżetu województwa oraz przygotowanych przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie – zobacz więcej 

Nasze województwo dzięki swojemu położeniu i wielokulturowości jest pełne ciekawych miejsc. Lubuskie kusi też przyrodą i zaprasza do zapoznania się z nią – na rowerach, w kajakach i podczas pieszych wycieczek. Lubuskie na wakacje proponuje również mnóstwo wydarzeń i moc doznań. Gdzie koniecznie trzeba zajrzeć?

Lubuskie zaprasza na Pol’and’Rock Festival

W dniach 2-4 sierpnia bawimy się na najpiękniejszym festiwalu świata w Kostrzynie nad Odrą. Jak podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak, Lubuskie i Pol’and’Rock Festival, to od lat duet doskonały. – Wolność, miłość, przyjaźń – taki jest nasz region, dlatego gramy razem od tylu lat. Ja odwiedzam festiwal i czuję się tam naprawdę bezpiecznie. Można odpocząć i odstresować się. Dlatego zapraszam. W Lubuskiem poczujecie się wolni – mówiła na konferencji prasowej. Lubuskie wspiera Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) od wielu lat.

ROWELOVE Lubuskie

Zapraszamy do lubuskiej strefy ROWELOVE Lubuskie. U nas swój rower zaparkujesz, przygotujesz do drogi, zdobędziesz rowerowe  gadżety, a pokonując wirtualne kilometry doładujesz telefon. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli także przejechać maraton lub po prostu zwiedzić piękne Lubuskie.

To jednak nie jedyne atrakcje. Po raz kolejny udowodnimy, że Lubuskie to „zielona kraina nowoczesnych technologii”. Zapraszamy do udziału w ekowarsztatach z projektantką mody Natalią Ślizowską, podczas których będzie można przygotować  swój własny, niepowtarzalny ekostrój z…odpadów. Zostań najmodniejszym eko-festiwalowiczem.

Poza tym tradycyjnie już zapraszamy do strefy internetu i nowoczesnych technologii: wyślij e-maila, wrzuć zdjęcia na portal społecznościowy, zagraj na X-BOXie i DOŁADUJ TELEFON – wszystko to w Lubuskiej Strefie Internetu. Na uczestników festiwalu czekać będzie kilka komputerów z dostępem do internetu. Będziemy także pobudzać waszą kreatywność. Festiwalowe tatuaże, stemple z symbolami Lubskiego, breloki, drewniane gadżety, a nawet prawdziwe festiwalowe gitary –  to wszystko będziecie mogli zrobić sami odwiedzając lubuską strefę. Będzie to także szansa na wysłanie pocztówki do rodziców i przyjaciół z informacją, że w Lubuskiem jest OK!

Rajska muzyka w Lubuskiem

Po raz kolejny w Lubuskiem zabrzmi muzyka dawna, w wykonaniu wybitnych artystów. Od 26 lipca gościmy w Przedsionku Raju, a od sierpnia zatopimy się w prawdziwej rajskiej muzyce na festiwalu Muzyka w Raju. Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Canor, którą od kilku lat wspiera samorząd województwa. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśla, że współpraca układa się bardzo dobrze i także dzięki temu festiwal się rozwija. W ten sposób promujemy muzykę dawną i jej historię. Jak widać nie jest ona  trudna w odbiorze dla Lubuszan. Poprzez ten festiwal woj. lubuskie udowadnia, że muzyka wykonywana przez wybitnych artystów nie jest zarezerwowana dla najsłynniejszych sal koncertowych i legendarnych teatrów operowych.

W tym roku na festiwalu pojawi się większa niż kiedykolwiek grupa nowych wykonawców. Swoją premierę będzie też miało kilka projektów, a wielu wykonawców wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Weekendy Otwartych Winnic

Oferta dla zwiedzających jest bardzo bogata i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Oprócz delektowania się winem z różnych odmian winorośli, na stołach znajdą się naturalne produkty z winogron. Można będzie zakupić sadzonki. Dodatkowo lubuscy winiarze oprowadzą gości po swoich winnicach i opowiedzą wiele ciekawostek z dziedziny uprawy winorośli i produkcji wina. W sierpniu zapraszamy w dniach 4-5.08.2018 r.

W tym czasie czynne dla zwiedzających będzie również Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, w którym turyści znajdą niezbędne informacje na temat Szlaku Wina i Miodu, a także otrzymają mapę ułatwiającą dotarcie do lubuskich winnic.

Winnice uczestniczące w Weekendach Otwartych Winnic:

Winnica Mozów, Winnica Na Leśnej Polanie, Winnica Hiki, Winnica Cantina, Winnica Ingrid, Winnica Senator, Winnica Saint Vincent, Winnica JuliaWinnica MiłoszWinnica Pod Lubuskim Słońcem, 
Winnica Kinga, Lubuskie Centrum Winiarstwa

W Lubuskiem jest pięknie!

Niesamowita przyroda, urokliwe zakątki, malownicze krajobrazy. Lubuskie zachwyca o każdej porze roku. – Parki Krajobrazowe, tereny Fortu Międzyrzeckiego, okolice Łagowa, Gryżyny, Kostrzyna nad Odrą, Kłodawy, Międzyrzecza Cybinki i Lubniewic oraz wiele innych wyjątkowych i niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć.

Ziemia Lubuska – kraina dwóch dużych rzek, ich szerokich dolin, rozległych lasów i setek  jezior. Województwo lubuskie nazywane jest często „krainą pięciuset jezior”. Niemal połowę powierzchni województwa porastają lasy, znajduję się tu 2 parki narodowe, 8 parków krajobrazowych i aż 64 rezerwaty przyrody, z których jednym z bardziej niezwykłych jest rezerwat Nietoperek, położony w środkowej części Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, strzegący zimowego siedliska około 30 tysięcy tych latających ssaków. Łączna powierzchnia parków narodowych Lubuskiego wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. W skład Lubuskich Parków Krajobrazowych wchodzą Barlinecko – Gorzowski Park Krajobrazowy, Gryżyński Park Krajobrazowy, Krzesiński Park Krajobrazowy, Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy, Pszczewski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa” i Park Krajobrazowy „Ujście Warty”.

Z roku na rok Lubuskie ma do zaoferowania coraz więcej szlaków, które zachęcają do aktywnego wypoczynku. W ciągu ostatnich lat oznakowano setki kilometrów ścieżek rowerowych, utworzono ścieżki edukacyjne, przetarto i opisano szlaki kajakowe, przygotowano infrastrukturę turystyczną.

Lubuskie to również wyjątkowy teren dla pasjonatów miejsc niezwykłych, pamiątek przeszłości oraz śladów działań wojskowych. Zapraszamy w podróż po Lubuskim Szlaku Fortyfikacji!

Rowerem czy pieszo, warto skorzystać i aktywnie spędzić czas w najpiękniejszych zakątkach Lubuskiego! Warto wkroczyć na niezwykłą ścieżkę odkrywania Ziemi Lubuskiej.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here