Co na Winobraniu w niedzielę? [PROGRAM]

0
950
Winobranie
fot. Mirosław Materek

Winobrnaie 2020. Niedziela. Sprawdźcie, co w programie!

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)
godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)
Dzień drugi
godz. 12.00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło
godz. 14.00 Przemek Szczotko
godz. 16.00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło
godz. 16.30 Siostry Massier
godz. 18.00 „Ładne piosenki” program estradowy Teatru Rozrywki „Trójkąt”
godz. 20.00 „Małe Kino” poezja śpiewana

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO
godz. 13.00 – 14.00 Boisko w Ługowie
godz. 14.30 – 15.30 Park w Kiełpinie

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 10.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona
Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków
k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno
Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),
„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),
„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia
od godz. 10.00 „(Nie) Winny Ogródek”
godz. 16.00 – 20.00 „WinoGranie” DJ’s Set Lepiey

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)
bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8,
deptak w godzinach 10.00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10.30 – 17.00.

Rozkład:
Winnica „Hiki” w Byczu k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Hiki” w Byczu k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.45
Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.45
Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.00
WinoBusy w rygorze sanitarnym

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE
godz. 16.00 – 21.00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz
Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)
godz. 17.00 „Poznaj smak Gruzji. Sześć win i podróż po Gruzji prawdziwej”
obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl
Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

SPOTKAJMY SIĘ! Winobraniowe spotkania z winiarską tradycją…
od godz. 16.00 Spacer po winnicy, zwiedzanie parku miniatur historycznych obiektów winiarskich, degustacja win (obowiązują bilety w cenie 30 zł i zapisy)
Winnica Julia w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 15 (organizator: Winnica „Julia”, www.winnicajulia.pl)

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 – 18.00 Produkty od regionalnych twórców, warsztaty, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa
z ogródków, oleje ręcznie tłoczone, rękodzieło… i wile innych smaków i przysmaków.
Plac Powstańców Wielkopolskich (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 17.00 – 21.30 Strefa animacji dla dzieci – gry zespołowe (godz. 17.00 – 19.00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box
i Freestyle (One Man Army Rademenez Show) (godz. 19.00 – 21.30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 11.00 – 13.00 „Idzie zima! – robimy zapasy na zimę w wiosce indiańskiej”

IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 9.00 II Turniej Winobraniowy
Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)
godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)
godz. 10.00 Memoriał Michała Połczyńskiego turniej siatkarski
Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: Lubuski Związek Piłki Siatkowej, www.lzps.pl)
godz. 11.00 Mecz piłki nożnej ligi Juniora Starszego Lechia Zielona Góra vs. Czarni Witnica
Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 14.00 Mecz I Ligi Rugby Wataha RC Zielona Góra vs. RC Legia Warszawa
Stadion, ul. Wyspiańskiego 58 (organizator: Wataha Rugby Club Zielona Góra)
godz. 19.15 PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra vs. Fogo Unia Leszno
Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69 (organizator: ZKŻ SSA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
od godz. 10.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze
w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego;
degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące
w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny
ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
od godz. 10.00 „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, warsztaty
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)
godz. 17.00 „Winobraniowy Koncert w Ogrodzie” wykonanie: Espresso Doppio & Michał Hadasik z gościnnym udziałem Jacka Olejarza
Giuseppe Antonacci (gitara, śpiew), Luigi Leoni (gitara), Michał Hadasik (piano), Jacek Olejarz (instrumenty perkusyjne)
Ogród Botaniczny i Mini ZOO, ul. Botaniczny 50A (organizator: Ogród Botaniczny i Mini ZOO, www.minizoo-zielonagora.pl)

WYSTAWY
Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna
Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu
wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,
„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here