Co może mieć wpływ na jakość powietrza w mieszkaniu?

0
127
fot. materiały prasowe

Zła jakość powietrza w mieszkaniu przekłada się na liczne problemy zdrowotne domowników. Wpływa też na spadek poziomu koncentracji, powoduje trudności z zasypianiem czy uczucie ciągłego znużenia. Jakie czynniki mają wpływ na to, że w naszych mieszkaniach jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia?

Dlaczego powietrze w domu jest zanieczyszczone?

Wydaje się, że powietrze może być zanieczyszczone wyłącznie na zewnątrz, tymczasem nic bardziej mylnego – jakość tego, które znajduje się w mieszkaniach, także pozostawia wiele do życzenia. Powodem jest chociażby smog, który nieświadomie wpuszczamy do domu, otwierając okna. Z jednej strony zaleca się częste wietrzenie, z drugiej strony powoduje ono przedostawanie się substancji szkodliwych do pomieszczeń. Na jakość powietrza wpływają także takie czynniki, jak:

 • obecność zwierząt,
 • dym tytoniowy,
 • alergeny (kurz, pyłki, roztocza),
 • bakterie,
 • wirusy,
 • toksyczne związki i chemikalia.

Drobnych cząsteczek nie widać gołym okiem, dlatego z pozoru może wydawać się, że we własnym mieszkaniu jesteśmy bezpieczni. Tymczasem warto pomyśleć o dodatkowej ochronie, dzięki której oczyścimy powietrze w poszczególnych pomieszczeniach.

Wysokiej jakości oczyszcza powietrza dla wymagających

Oczyszczanie powietrza, które wypełnia nasze mieszkanie, jest niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Dlatego też warto zainwestować w wysokiej klasy oczyszczacz powietrza. Jak dokładnie działa ten sprzęt? Wyposażony jest on w odpowiednie filtry, które pozwalają pozbyć się substancji potencjalnie szkodliwych. Urządzenie zasysa powietrze z otoczenia, filtruje je, a następnie oddaje z powrotem, jednak jest pozbawione pyłów, alergenów czy chorobotwórczych drobnoustrojów. Dyson oczyszczacz powietrza posiada wiele funkcji, dzięki którym można dodatkowo wentylować pomieszczenia bądź je dogrzewać. Niemniej jednak podstawowym jego zadaniem jest usuwanie drobinek niewidocznych dla oka, lecz bardzo szkodliwych dla ludzkiego organizmu.

Jakie korzyści daje posiadanie oczyszczacza powietrza w domu?

Domowy oczyszczacz powietrza to doskonałe rozwiązanie na każdą porę roku, a nie tylko na sezon jesienno-zimowy. Zanieczyszczenia w pomieszczeniach mają bowiem różne źródło, nie jest nim tylko popularny smog. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, sprawdź Dyson oczyszczacz powietrza i opinie, które pomogą nam dobrać rodzaj oczyszczacza do naszych potrzeb i preferencji. Czyste powietrze w mieszkaniu przynosi wiele korzyści, w tym między innymi:

 • wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego,
 • zmniejsza ryzyko infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • wpływa na zdolności poznawcze i logiczne myślenie,
 • pozwala uniknąć przykrych objawów alergii,
 • zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, związane głównie z układem oddechowym.

Zakup oczyszczacza powietrza wysokiej jakości to inwestycja na lata. Wybierają dany model, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry mieszkania, lecz również dodatkowe funkcje, w jaki może być wyposażony sprzęt, a które wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here