Co miasto planuje zrobić z tą kamienicą przy ul. Wrocławskiej?

0
7117
fot. Google Maps/ przesłane przez Jacek Budziński

Radny Jacek Budziński złożył już drugą interpelację w sprawie kamienicy przy ul. Wrocławskiej 29.Kamienica przy ul. Wrocławskiej jest przygotowywane do sprzedaży

Jak wyjaśnia radny w styczniu pytał o to, co miasto planuje zrobić z kamienicą przy ul. Wrocławskiej.  – Urzędnicy odpowiedzieli, że jest przeznaczona na sprzedaż – relacjonuje radny. Za głosem mieszkańców pyta jednak, kiedy ogłoszenie o zbyciu nieruchomości się pojawi.

Kiedy pojawią się ogłoszenia?
Po ponad pół roku (od udzielenia odpowiedzi – dop. red.) nie pojawiły się żadne ogłoszenia w informacjach o przetargach miejskich dot. zbycia tej nieruchomości. Ponownie składamy zapytanie, czy i kiedy ta nieruchomość będzie przeznaczona do sprzedaży, zanim kompletnie się zawali. Jej stan jest już zły i bez uruchomienia procedury zbycia będzie coraz gorszy – dopytują za pośrednictwem radnego, mieszkańcy Zielonej Góry.

Najpierw wycena nieruchomości
Magistrat w odpowiedzi wyjaśnia, że nieruchomość jest przygotowywane do zbycia. – Po przeprowadzeniu uzgodnień i uzyskaniu niezbędnych opinii, na wniosek “Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji” Spółki z o.o. zaistniała konieczność ustanowienia na ww. nieruchomości odpłatnej służebności przesyłu w formie aktu notarialnego – wyjaśnia magistrat. Teraz jest wykonywana przez rzeczoznawcę majątkowego wycena nieruchomości z uwzględnieniem ustanowionej służebności przesyłu. Po uzyskaniu operatu szacunkowego, określającego wartość rynkową nieruchomości, przeprowadzone zostaną dalsze czynności związane z przygotowaniem nieruchomości do zbycia.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here