Chowane słupki na deptaku mają stworzyć specjalną strefę. Ogłoszono kolejny przetarg

0
370

Urząd miasta po raz kolejny ogłosił przetarg na budowę systemu kontroli ruchu na deptaku. Zainteresowani mogą składać oferty do 15 marca.

Przetarg ogłoszono po raz kolejny




Magistrat zapowiadał, że kolejny przetarg ogłosił w lutym i tak też zrobił. Wcześniejszy przetarg został unieważniony ponieważ nie było chętnych do realizacji inwestycji. W ramach planowanej inwestycji w centrum miasta ma powstać system kontroli ruchu. Zainstalowane mają zostać elektromechaniczne słupki (chowane) wraz z infrastrukturą sterującą i monitorującą w celu zamknięcia (w ciągu kilkunastu sekund) lub ograniczenia i kontroli ruchu kołowego na terenie deptaka. Poza słupkami miałyby się także pojawić innego rodzaju blokady w tym różnego rodzaju słupki stałe oraz elementy małej
architektury.

Powstanie specjalna strefa




Kontrolę nad słupami elektromechanicznymi sprawować by miało Centrum Monitoringu. – W tym celu założono lokalizację słupków w pobliżu punktów kamerowych  i punktów dystrybucji monitoringu wizyjnego na tym obszarze w sposób umożliwiający ich obserwację – czytamy w przetargu. Będzie także konieczna rozbudowa monitoringu. – Nowopowstała infrastruktura zapewni stworzenie specjalnej strefy o znacznie podwyższonym bezpieczeństwie dla zgromadzeń, imprez masowych i osób przebywających na tym obszarze oraz selektywną kontrolę pojazdów – wyjaśnia magistrat.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here