Chciał ukraść towar ze sklepu za 350 zł. Uciekł bez niego. Grozi mu więzienie

0
259
Designed by Freepik

Policjanci z Sulechowa ustalili tożsamość mężczyzny, który okradł jeden ze sklepów, a próbując wyjść ze skradzionymi artykułami za linię kas, szarpał się z pracownicą. 26-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę /24.02/ ok. godz. 12, w jednym z sulechowskich marketów. Wtedy to, ok. godz. 12 do sklepu wszedł młody mężczyzna i udając, że robi zakupy, schował do swojego plecaka dwa opakowania klocków, wkrętarkę i komplet kluczy oczkowych. Następnie wraz ze schowanymi artykułami próbował wyjść ze sklepu. Pracownica marketu zauważyła mężczyznę i próbowała go zatrzymać chwytając za plecak. Doszło do szarpaniny, w wyniku której mężczyzna wybiegł ze sklepu porzucając plecak wraz z zawartością – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Pracownicy sklepu natychmiast powiadomili policję. – Sulechowscy kryminalni podjęli działania operacyjne i wytypowali sprawcę przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany dopiero następnego dnia, gdyż wiedząc, że jest poszukiwany przez policjantów, próbował się ukryć. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Sulechowa, znany policjantom i wcześniej notowany za kradzieże. Wartość towaru, który usiłował wynieść ze sklepu oszacowano na prawie 350 zł – informuje rzeczniczka policji. 26-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here