Chcesz zostać policjantem? Sprawdź się na torze przeszkód!

0
90
fot. ZielonaNews.pl

 – W Zielonej Górze w każdą środę kandydaci do służby w Policji ćwiczą pod okiem policyjnych instruktorów na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który jest jednym z etapów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Udział w takich ćwiczeniach może wziąć każdy, kto chciałby wstąpić w nasze szeregi. Zapraszamy do sali akrobatycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Urszuli 22 w Zielonej Górze. Zajęcia trwają od godziny 12.00 do 14.00 – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

Zielonogórscy policjanci już od dwóch lat zapraszają wszystkie osoby, które myślą o związaniu swojej przyszłości z policją na ćwiczenia na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który wygląda dokładnie tak jak tor na TSF, czyli teście sprawności fizycznej – pierwszym etapie rekrutacji. – Inicjatorem organizowania ćwiczeń doskonalenia umiejętności sprawnościowych była Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim, podobne ćwiczenia odbywają się także w innych powiatach naszego województwa. Podczas zajęć policyjni instruktorzy demonstrują prawidłowe wykonanie zadania i tłumaczą jak pokonać poszczególne przeszkody w możliwie jak najkrótszym czasie. Pokonanie toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 min 41 s., jest warunkiem zaliczenia tego etapu postępowania kwalifikacyjnego – informuje M. Stanisławska.

Jakie procedury trzeba przejść by zostać policjantem?

Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie całą procedurę rekrutacyjną, która składa się z testu wiedzy, sprawdzianu sprawności fizycznej, testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. – Ponadto każdy z kandydatów musi wykonać badania lekarskie i przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do służby w policji. Pierwszym etapem, który nieprzygotowanym kandydatom mógłby sprawiać trudności, jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru złożonego z 8 przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący 1 min 41 s – tłumaczy M. Stanisławska. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Aby sprawnie przejść ten etap postępowania warto się do niego przygotować. W takich ćwiczeniach można brać udział wielokrotnie przed terminem testu kwalifikacyjnego, aż do czasu kiedy kandydat czuje się przygotowany.

Gdzie i kiedy odbywają się ćwiczenia dla kandydatów na policjantów

Ćwiczenia dla kandydatów w Zielonej Górze odbywają się w każdą środę w sali akrobatycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Urszuli 22 w godzinach 12.00 – 14.00. Zapraszamy jutro 26 października, a następnie 2, 9, 16, 23 i 30 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here