Chcesz wrócić do formy sprzed pandemii? Zafunduj sobie aktywne wczasy na sportowo!

0
26
fot. materiały prasowe

Zamknięcie siłowni, basenów i innych obiektów na wiele miesięcy mocno utrudniło prowadzenie zdrowego trybu życia. Ćwiczenie we własnych czterech ścianach albo w parkach czy lasach to po prostu nie to samo. Teraz trzeba odbudować dawną kondycję. Naturalnie nie da się odrobić wszystkiego w 2 tygodnie. Ale specjalny turnus w obiekcie z odpowiednim zapleczem będzie świetną bazą pod dalsze, już precyzyjniej ukierunkowane treningi.

Aktywność fizyczna jest kluczowa dla zachowania dobrego samopoczucia

Wyświechtane przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch!” okazuje się sprawdzać w całej rozciągłości. Ograniczenie swobód w codziennym funkcjonowaniu, w połączeniu z brakiem regularnego ruchu, u wielu osób przyczyniło się do stanów depresyjnych. Dlatego powolny powrót do normalności powinien iść w parze ze stopniowym zwiększaniem intensywności sportowego wysiłku. Nie tylko w celu zrzucenia nadprogramowych kilogramów, ale też ustabilizowania nastroju. Natychmiastowy powrót do dawnych obciążeń bardzo szybko skończy się urazem.

Warto zatem zasięgnąć profesjonalnego wsparcia. Na kompleksową pomoc można liczyć między innymi w obiektach turystycznych ze strefami SPA & Wellness. Takich jak zakopiański Hotel Crocus. Siłownie i baseny w połączeniu z bazą zabiegową oraz wykwalifikowanym personelem to najlepsze miejsce do ćwiczeń oraz fizycznej regeneracji. Na stronie http://hotelcrocus.pl/ można samodzielnie zobaczyć, jak dokładnie to wygląda. Ważne, aby zapewnić sobie jak największą różnorodność, indywidualne traktowanie oraz maksymalnie szeroki wachlarz możliwości.

Wyjazd w góry pozwoli skorzystać zarówno z walorów naturalnych, jak i infrastruktury

Kiedy pogoda sprzyja, należy ją wykorzystać do treningu na świeżym powietrzu. Pozytywny wpływ takiej aktywności na organizm nie podlega najmniejszej dyskusji. A w górskich kurortach – nie tylko pod Tatrami, choć to tam zaplecze jest najbardziej rozbudowane – najłatwiej znaleźć coś dla siebie. Wędrówki po niekończących się szlakach, wspinaczka, kilometry wymagających tras rowerowych, a w sezonie zimowym: stoki narciarskie oraz trasy biegowe. W górach bez przerwy panują warunki sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi. Pogoda nie ma tutaj nic do rzeczy. Przynajmniej w momencie, kiedy hale sportowe, baseny itd. pozostają otwarte. Dlatego korzystając z hotelowych lub ogólnodostępnych obiektów należy ściśle przestrzegać obowiązującego w danej chwili reżimu. Pracując nad formą fizyczną trzeba postępować odpowiedzialnie, dla siebie i innych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here