Chcesz pracować w policji? Możesz poćwiczyć z instruktorami

0
897
fot. policja lubuska

14 marca (środa) i 28 marca w godzinach 11.00 – 13.00 każdy chętny do służby w Policji może wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze.

–  Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z Policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

Do końca 2018 roku planowane jest jeszcze przyjęcie 146 adeptów policyjnego rzemiosła. Aby było to możliwe niezbędne jest pozytywne przejście przez procedurę rekrutacyjną. Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący – 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Spotkania z wyszkolonymi instruktorami

 Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy podczas zajęć będą demonstrować prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego i korygować ewentualne błędy kandydatów. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności, a instruktorzy chętnie podpowiedzą jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie. Spotkania takie organizowane dla kandydatów cieszyły się zawsze dużą popularnością. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Osoby biorące udział w ćwiczeniach poparły inicjatywę Lubuskiej Policji. Dlatego KWP w Gorzowie Wlkp. planuje cykliczne organizowanie takich spotkań, aby wszyscy, którzy planują wstąpić w szeregi Policji mieli możliwość podniesienia swych umiejętności, co znacznie poprawi ich wynik na egzaminie właściwym.

Kandydaci do służby w Policji oraz osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, chcący przygotować się do testu sprawności fizycznej i przystąpić do próby pokonania elementów toru przeszkód, będą mieli możliwość poćwiczyć:

– W dniu 14 i 28.03 br. roku  w godzinach 11.00-13.00 w sali gimnastycznej obiektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zlokalizowanym w Zielonej Górze przy ul Strzeleckiej 22.

– W dniu 21.03 br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Śląska 20 w godzinach 16.30-18.00.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here