Chcesz by przy stacjach PKP w Lubuskiem pojawiły się stojaki rowerowe? Zgłoś to!

0
157
fot. ZielonaNews.pl

Pasażerowie – rowerzyści mogą korzystać z ponad 13,5 tys. stojaków rowerowych na ponad 1500 stacjach i przystankach oraz przy ponad 300 dworcach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w tym roku zamontują dodatkowo 800 stojaków. Miejsca stojaków są wybierane m.in. na podstawie zgłoszeń rowerzystów, lokalnych stowarzyszeń i samorządów. Sugestie, gdzie powinny być stojaki rowerowe można zgłaszać na Facebooku PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Z roku na rok zwiększa się liczba rowerowych „parkingów” obok kolei. Można łączyć ekologiczne podróże pociągiem i rowerem. Ponad 800 stojaków rowerowych zamontują w 2021 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W ubiegłym przybyło ponad 950 stojaków na 120 stacjach i przystankach.

Zgłoś nową lokalizację na rowerowe stojaki
– Miejsca stojaków są wybierane m.in. na podstawie zgłoszeń rowerzystów, lokalnych stowarzyszeń i samorządów. Sugestie, gdzie powinny być stojaki rowerowe można zgłaszać na Facebooku PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – informuje zespół prasowy PKP.

Ponad 4600 stojaków na rowery przy dworcach PKP
Ponad 4600 stojaków przygotowała także spółka PKP S.A. przy ponad 300 dworcach. Np. przy dworcu Wrocław Główny rowerzyści mogą korzystać z 200 miejsc dla jednośladów.  Jeśli Lubuszanie się zorganizują i zgłoszą takie potrzeby, to jest szansa, że zostaną zamontowane w naszym regionie. Montując stojaki, kolejarze ułatwiają rowerzystom nie tylko dostęp do oferty kolei, ale także promują ekologię i zdrowy styl życia. Coraz łatwiej jest przewozić rowery pociągiem. O zasadach podróży z jednośladami informują przewoźnicy na swoich stronach.
W 2020 roku stojaki rowerowe nie pojawiły się w Lubuskiem. Zostały zamontowane m.in, na Mazowszu, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, w woj. śląskim, dolnośląskim, łódzkim. W tym roku przybędzie stojaków m.in. w Lesznie, Kościanie, Trzebini, Chrzanowie, Zgierzu, Ozorkowie, przy Wrocławiu Szczepinie, Warszawie Głównej i Gdańskiej. Żeby pojawiły się w woj. lubuskim potrzebę taką należy zgłosić PKP.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here