Chcą by powstał plac Praw Kobiet przy komendzie policji. Trwa zbiórka podpisów

6
413
plac Praw Kobiet
fot. ZielonaNews.pl

Pojawił się pomysł, by park przy ul. Partyzantów został nazwany placem Praw Kobiet. – Jakże symboliczne miejsce przy komendzie, blisko prokuratury – mówiła dzisiaj Zosia Szozda, jedna z pomysłodawczyń akcji.

Chcą by powstał Plac Praw Kobiet przy komendzie policji
W parku przy ul. Partyzantów, naprzeciwko policji, zorganizowano dziś konferencję prasową podczas której poinformowano o planach nazwania tego miejsca placem Praw Kobiet. – To ma być symbol tego, że jeśli jakakolwiek władza położy rękę na prawach obywatelskich, kogokolwiek, jakiejkolwiek grupy społecznej, to wszyscy będziemy razem bronić praw każdej osoby czy grupy. Serdecznie zapraszamy do tego byście złożyli podpis na naszym projekcie uchwały, który będziemy składać do rady miasta, aby właśnie w tym szczególnym miejscu powstał plac Praw Kobiet – mówiła dziś Z. Szozda (na końcu artykułu znajdziecie miejsca zbiórek podpisów).

Prawa kobiet są łamane
fot. ZielonaNews.pl
Jeżeli zapytacie Państwo skąd taka potrzeba, dlaczego potrzebne jest nazwanie miejsca publicznego placem Praw Kobiet – odpowiem – ponieważ prawa kobiet są niestety łamane, ponieważ władza zamachnęła się na nasze prawa, ponieważ ważne jest dla nas poparcie ponad wszelkimi podziałami naszej walki o swoją wolność, o swoje prawa, ponieważ wiele z nas i wielu z nas jest wzywanych na komendę usytuowaną tuż obok placu, w związku z działaniami pokazującymi brak naszej zgody na odbieranie po kawału nam naszych praw.

Z. Szozda podkreślała, że inicjatywa ma związek z łamaniem praw kobiet przez obecną władzę. – Od pięciu lat obecna władza depcze prawa kobiet. Najpierw odebrała nam dofinasowanie do in vitro, potem zabrała możliwość tego aby antykoncepcja awaryjna była dostępna powszechnie bez problemu. Przez pięć lat rząd chciał zaostrzyć prawa przerywania ciąży – tłumaczyła Szozda.

Symboliczne miejsce
fot. ZielonaNews.pl

Udział w konferencji wzięli także zielonogórscy radni: Filip Czeszyk, Grzegorz Hryniewicz i Mariusz Rosik.  – Od dłuższego czasu dzieje się coś niedobrego, jeżeli chodzi o nasze prawa, prawa kobiet, prawa człowieka. Dlatego apeluję do mężczyzn, panowie wpierajcie kobiety w tym działaniu. Stwórzmy to symboliczne miejsce. Tutaj właśnie, tak żeby każdy funkcjonariusz, który idzie do pracy do policji, czy to pracownik prokuratury, mógł przejść obok tego miejsca i mieć chwilę refleksji nad swoją rolą. To są instytucje, które powinny naszych praw bronić – mówił dziś radny Filip Czeszyk.  Z kolei Grzegorz Hryniewicz zachęcał do składania podpisów: Wszystkich mieszkańców zachęcamy byście przyszli i dali swój podpis, że wspieracie właśnie tę inicjatywę i żeby ten plac mógł być takim ważnym symbolem w naszym mieście. A Mariusz Rosik dodał: O demokracje i prawa kobiet trzeba walczyć. I to miejsce jest bardzo symboliczne. W skład utworzonego komitetu wchodzi – Zofia Szozda, Kacper Kubiak, Filip Czeszyk, Agnieszka Chyrc, Mariusz Rosik, Grzegorz Hryniewicz.

Przed konferencją jej organizatorzy zostali spisani przez policję. Zobaczcie wideo relację z konferencji (poniżej).

Miejsca zbiórek:
1. Auchan od godz. 13-16 w każdą sobotę.
2. Biuro Polska2050, Ul. Mickiewicza 13/1 (wąska uliczka za Nigerem). Od poniedziałku do piątku od 13 do 18.
3. Tancbuda ul. Okulickiego 41 od poniedziałku do piątku 16.00 – 19.30
4. Centrum Pomocy „Warto jest pomagać” ul. Dąbrowskiego 35 (naprzeciwko Centrum Przyrodniczego) godz. 10 – 15
– Prosimy o zgłaszanie się sklepów, instytucji, które zechcą być miejscami zbiórki podpisów, w których poparcie dla projektu będą mogli wyrazić mieszkańcy naszego Miasta – tłumaczy Zosia Szozda.

 

PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

  1. Właśnie… kto tego chce!? Odpowiedźcie sobie sami na te chucpę! I zwróćcie uwagę na symbol na kagańcac! To odgórna akcja sponsorowana z pieniędzy Sorosa… aprops z fundacji batorego, która od dziesiątków lat sponsoruje takie akcje (m.in. kod i partie, które niszczą Polskę) Soros pracuje dla rodzin, które wywołały wojny światowe i są odpowiedzialne za krew dziesiątki milionów ludzi na całym świecie…

  2. Pan Radny Chr. nie jest za prawami kobiet – nie ma symbolu błyskawicy. Brawo – dziękujemy że jest Pan za życiem 🙂

  3. Z chęcią podpisują przypupasy janusza i jego ministranci, a reszta podpisuje ze strachu o ciepłe posadki w zielonogórskich spółkach i spółeczkach

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here