Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w nowym szpitalu? Poseł Materna apeluje do E. Polak

2
507

Emocje wokół pomysłu na budowę nowego szpitala jeszcze nie opadły, a już pojawiły się kolejne doniesienia. Tym razem Poseł Jerzy Materna zdradza, że Centrum Zdrowia Matki i Dziecka miało powstać w nowym szpitalu przy Trasie Północnej i jak twierdzi, marszałek Polak niespodziewanie wycofała się z pomysłu.

Pomysł na szpital istnieje od lat

Pomysł o nowym szpitalu na Trasie Północnej budzi mieszane uczucia. Jak się okazuje sam pomysł nowy nie jest. Poseł Materna w rozmowie z Telewizją Zielona Góra informuje, że pomysł na szpital zrodził się już kilka lat temu. Tego domagali się sami lekarze, którzy nie widzieli sensu inwestowania w stary budynek, bo ten nie jest w stanie sprostać współczesnym standardom medycznym. O budowie nowego szpitala J. Materna rozmawiał zarówno z marszałek Polak, jak i prezydentem Kubickim. Poseł chciał, aby Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zostało wybudowane w nowym szpitalu. Liczył, że marszałek ten pomysł poprze. – Dowiedzieliśmy się 29 stycznia, że pani marszałek z pomysłu wycofuje się i możliwości wybudowania Centrum Zdrowia Maki i Dziecka nie ma. Zwracam się do pani marszałek, żeby pomyślała o dobru pacjentów. Mieszkańcy Zielonej Góry chcą nowego szpitala, a my będziemy o to zabiegać – powiedział Jerzy Materna w rozmowie z TVZG. Budowa CZMiD na Trasie Północnej miałaby zapoczątkować budowę nowego szpitala. Marszałek Polak wspiera budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, ale w obecnym budynku szpitala (czytaj: Miasto chce wybudować nowy szpital przy Trasie Północnej. Marszałek twierdzi, że to niemożliwe).

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Oczywiście że nowy wielospecjalistyczny szpital powinien być w rejonie Trasy Północnej. A tereny obecnego szpitala – pod nową zabudowę mieszkaniową przeznaczyć by można. Kiedy ta Polakowa wyleci? Jakieś wybowy zdaje się idą.

  2. Przecież było mówione od dłuższego czasu, że Centrum Matki i Dziecka będzie na terenie obecnego szpitala. Dlaczego tak późno zaczęli mówić o innej lokalizacji? To się wszystko kupy nie trzyma, wiadomo było że przetarg będzie ogłaszany lada moment i nagle Materna wypalił z tą nową lokalizacją… O takich rzeczach się rozmawia i jak powiedziała Pani Marszałek, było na rozmowy dużo czasu.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here