Wiemy, kto wybuduje centrum przesiadkowe. Ma być gotowe w 2018 roku!

0
2754
Centrum Przesiadkowe w Zielonej Górze

Centrum przesiadkowe w Zielonej Górze staje się coraz bardziej realne. Wykonawca inwestycji został już wyłoniony. Będzie nim firma Skanska. Ta ogromna inwestycja, o której mówiło się już od dawna, ma być gotowa już w 2018 roku. Jej wartość wyceniono na prawie 20 mln zł.

Udział w przetargu wzięły trzy firmy: Budimex S.A., Skanska S.A, i Excalo Drilling S.A. Najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny złożyła wspomniana firma Skanska, która zaproponowała kwotę 19 966 751 zł brutto.

Centrum przesiadkowe w Zielonej Górze. Suchą stopą z autobusu na pociąg

Centrum powstanie nieopodal wiaduktu. Budynki, pętla autobusowa, stacje z ładowaniami autobusów i miejsce, gdzie obsługuje się pasażerów zostaną przesunięte w stronę dworca. A w miejscu pętli autobusowej i punktu sprzedaży bilety mają powstać dwa ronda. Całość będzie zadaszona, dzięki czemu pasażerowie tzw. suchą stopą będą mogli dojść do dworca PKP.

Zwycięzca będzie odpowiadał za stworzenie projektu centrum przesiadkowego, a także jego realizację. Inwestycje dofinansuje Unia Europejska. Centrum ma być gotowe w 2018 roku.

Informację o wyborze najkorzystniejszej oferty znajdziecie na stronie MZK TUTAJ.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here