Centrum Przesiadkowe gotowe lada dzień (ZDJĘCIA)

1
6030
fot. ZielonaNews.pl

Do końca kwietnia ma zakończyć się budowa Centrum Przesiadkowego. Jak jednak przestrzegał już wcześniej Miejski Zakład Komunikacji, nie jest to termin jego otwarcia, bo może się okazać, że ulice będą wymagały jeszcze wykończenia. Wówczas pasażerowie będą musieli jeszcze poczekać by korzystać z nowego obiektu.

Póki co budynek wygląda okazale. Jest przeszkolony i nowoczesny. Z mostu przy ul. Sulechowskiej do Centrum dostaniemy się specjalnym łącznikiem, w którym będzie dostępna winda. W nowym centrum będzie poczekalnia dla pasażerów, miejsca postojowe dla autobusów pod dachem i zaplecze dla kierowców i pracowników MZK. Centrum Przesiadkowe  to ogromna inwestycja za prawie 20 mln zł, która wiązała się z wyburzeniem części istniejących (choćby punkt sprzedaży biletów) budynków i postawieniem zupełnie nowych, dostosowanych także do obsługi taboru elektrycznego. (tutaj znajdziecie wizualizacje Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze).

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Czytałem ze lada dzień otwarcie Dworcowej od Batorego do PKS. A korci właśnie otwarcie Dworcowej od PKS do bema? I puszczenie autobusów po starej trasie przed CP?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here