Centrum handlowe Estrada zostało sprzedane. Czy wpłynie to na funkcjonowanie obiektu?

0
15387
fot. ZielonaNews.pl

W minionym tygodniu, P.A. NOVA S.A.  sprzedała wybudowane przez siebie parki handlowe, w tym Estradę w Zielonej Górze. 
Centrum handlowe w Zielonej Górze sprzedane

Sprzedaż centrum handlowego było strategią firmy. Jak wyjaśnia biuro prasowe firmy P.A. NOVA S.A. zrealizowała powyższe inwestycje, przeprowadziła ich komercjalizację i dokonała sprzedaży w pełni wynajętych obiektów. Towell Inwestment Sp. z o.o. nabyła 100% udziałów parku handlowego w Zielonej Górze o powierzchni 2738 m2 i najemcami: Maxi Zoo, Pepco, Rossmann, Action, BEL-POL, Zyguła Wędliny od Rodziny. 
Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczamy na realizację kolejnych inwestycji, zgodnie z przyjętym planem. Zmniejszeniu ulegnie również  dług netto grupy kapitałowej o równowartość ok. 21 mln zł w odniesieniu do wyników finansowych za Q3 2022 r. Cieszę się, z tak owocnej końcówki roku. Nie poprzestajemy na tym – komentuje Tomasz Janik, prezes zarządu P.A. NOVA S.A.

Czy coś się zmieni dla zielonogórzan?
Czy w związku ze sprzedażą zielonogórzanie muszą liczyć się ze zmianami? – Zmiana właściciela nie wpłynie na funkcjonowanie obiektu – poinformowała nas Marta Darowska z LOUDY Public Relations.

Spółka informuje, że trwają zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży kolejnych obiektów z portfela, a nowe inwestycje, w postaci parków handlowych i obiektów DIY, są w trakcie realizacji. Otwarcie najnowszego projektu zaplanowane jest na przełom Q1/Q2 2023r. 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here