CBA skontrolowało PKS Zielona Góra. Prokuratura wszczęła postępowanie

4
10855
fot. ZielonaNews.pl

Od października 2017 r. do marca 2019 r. poznański Wydział Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadził analizę „Ewentualnych nieprawidłowości związanych z gospodarowaniem  środkami finansowymi PKS Zielona Góra Sp. z o.o.”. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.Kontrolerzy CBA analizie poddali m.in. umowę zlecenia z czerwca 2013 r.  Dotyczyła ona naprawy autobusów PKS. Uwagę kontrolujących zwrócił sposób rozliczania napraw – w formie ryczałtowej i uzależniony od długości naprawianych autobusów. We wcześniej zawieranych umowach na analogiczne usługi wynagrodzenie obliczane było zawsze w oparciu o ilość przepracowanych godzin, zgodnie z obowiązującym cennikiem, przyjętym uchwałą zarządu spółki oraz zawierało koszty materiałów użytych do napraw pojazdu. Analiza dokumentacji wewnętrznej wykazała, że w wyniku zawarcia przez prezesa PKS tej umowy spółka PKS Zielona Góra poniosła straty w kwocie ponad 400 tys. złotych – informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Czytaj dalej za reklamą —>CBA analizowało także umowę zawartą pomiędzy PKS Zielona Góra Sp. z o.o.” a Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie. – Umowa na usługi komunikacji miejskiej na terenie miasta Lublin doprowadziła do strat w zielonogórskim PKS na ponad 2,5 mln złotych. Na tę kwotę złożyły się nieprawidłowe ustalenie rzeczywistych kosztów dzierżawy autobusów niezbędnych do realizacji kontraktu oraz koszty ich dostosowania (modernizacji) do wymogów stawianych przez lubelską spółkę, a także brak zaplecza technicznego i kadry kierowców. Znaczną jej część stanowiły kary umowne za niepunktualne przyjazdy i nieprawidłową obsługę realizowanych kursów – informuje CBA.

Czytaj dalej za reklamą —>CBA zakończyło analizę i złożyło złożyło zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez zarząd spółki PKS Zielona Góra Sp. z o.o.

Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. To nie chodzi o kierowców w tym artykule.
    Ania sama też możesz zrobić prawo jazdy kat. D plus uprawnienia do przewozu osób i śmigać!

  2. Tam pewien pan z pewną panią zrobili sobie prywatny folwark. Ten pan to na potęgę skupował od pracowników i emerytów udziały w spółce i to za pół ceny. Zgromadził dość pokaźny pakiet, chciał zostać głównym udziałowcem Spółki.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here