Być może przetarg na remont mostu w Cigacicach jeszcze w tym miesiącu

2
554
fot. ZielonaNews.pl

O tym, że będzie remont mostu w Cigacicach informowaliśmy na początku września (czytaj więcej: Będzie remont mostu w Cigacicach). Teraz Janusz Kubicki, włodarz miasta, poinformował, że będzie z pełnym finansowaniem. A przetarg być może ruszy do końca września.

Jest finansowanie dla mostu w Cigacicach

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu rządu – 80 % oraz miasta Zielona Góra – około 3 mln zł. Zespoły robocze starostwa i miasta rozpoczęły współpracę. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu ogłosimy przetarg na remont mostu w Cigacicach – poinformował na swoim fanpage J. Kubicki. Dziękował także posłowi Maternie, który był rzecznikiem w tej sprawie. – Dziękuję posłowi Jerzemu Maternie za zaangażowanie i pomoc. To dzięki Jego staraniom dzisiaj przystępujemy do realizacji tego projektu – tłumaczy Kubicki.

Walka w sprawie mostu od miesiącu

Przypomnijmy, że od miesięcy toczy się debata w sprawie mostu w Cigacicach. Od 1 kwietnia przez most nie przejadą  pojazdy przekraczające 3,5 tony, czyli autobusy, samochody ciężarowe i ciągniki. Po połączeniu miasta z gminą to właśnie miasto Zielona Góra miało zająć się mostem w Cigacicach. Na podstawie porozumienia z 18 grudnia 2014 r. z powiatem zielonogórskim, miasto Zielona Góra zobowiązało się do przejęcia zadań związanych z zarządzaniem, administrowaniem i utrzymaniem drogi powiatowej nr 1187F od granicy miasta Zielona Góra do mostu w miejscowości Cigacice, łącznie z mostem. Jednak miasto tłumaczy, że nie ma z czego sfinansować remontu, bo pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na ten cel muszą być wykorzystane na utylizację niebezpiecznych odpadów w Przylepie. Magistrat tłumaczy, że przed połączeniem starostwo o problemie wiedziało, ale nie powiedziało miastu i wsadziło je na przysłowiową minę. W związku z tym oczekiwało, że to jednak starostwo przejmie pieczę nad mostem, bo ma również większe możliwości by starać się o dofinansowanie. Starostwo z kolei tłumaczyło, że nie może wziąć takich zobowiązań, bo inne inwestycje nie będą mogły być zrealizowane (czytaj więcej: Co z mostem w Cigacicach?) I tak trwały przepychanki, kto powinien most sfinansować. Teraz już wiadomo, że most zostanie wyremontowany.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here