Buty ortopedyczne dla dzieci – inwestycja w zdrowy kręgosłup i prawidłową postawę

0
275
buty profilaktyczne dla dzieci
fot. materiały prasowe

Każda jedna stopa dźwiga całe nasze ciało. To, czy odczuwamy jako dorośli bóle kręgosłupa, bioder czy samych stóp, bardzo często jest wynikiem noszenia nieodpowiedniego obuwia już w dzieciństwie. Dlatego też dziecięce stopy wymagają szczególnej troski, a buty profilaktyczne dla dzieci to sposób na uniknięcie problemów w dorosłym życiu.

Stopy a prawidłowa postawa

Stopy mają decydujący wpływ na naszą postawę. Nawet najmniejsza dolegliwość może spowodować nieprzyjemne następstwa w postaci bólów kręgosłupa, stóp czy bioder, które możemy odczuć dopiero w dorosłym życiu. Ma to decydujące znaczenie dla prawidłowej postawy, która tak ważna jest już w dzieciństwie. Złe nawyki i wady stóp w bardzo dużym stopniu przyczyniają się schorzeń w dorosłym życiu. Każdą wadę oraz zły nawyk należy korygować i leczyć. Taką rolę spełniają buty ortopedyczne dla dzieci. Równie ważna jest wcześniejsza profilaktyka, dlatego odpowiednie obuwie dla dziecka to kluczowa sprawa, której nie można pomijać, a zakup każdego buta warto dokładnie przemyśleć.

Buty ortopedyczne dla dzieci – co to takiego?

fot. materiały prasowe

Tego rodzaju buty służą leczeniu zaistniałych wad, czyli zapobiegają ich pogłębianiu się, a także mają za zadanie, jeśli jest to jeszcze możliwe, spróbować je odwrócić. Stopy, które doznały trwałej deformacji, w obuwiu ortopedycznym zapewnioną mają wygodę i komfort chodzenia. Buty ortopedyczne dla dzieci zazwyczaj dobiera lekarz ortopeda, który zdiagnozował określone schorzenie lub wadę. Wśród najczęstszych wad stóp i kolan wśród dzieci można wyróżnić między innymi płaskostopie, koślawość, szpotawość stóp, stopę wydrążoną oraz koślawość palców.

Skąd biorą się takie wady stóp? Powstają w wyniku dysproporcji, jaka może zajść między wytrzymałością mięśni i aparatu więzadłowo-torebkowego a ich obciążeniem. Przyczyną tego może być bardzo wiele czynników, w tym między innymi choroby mięśni, otyłość, długotrwałe unieruchomienie kończyn dolnych, przeciążenie stóp, a także nieodpowiednie obuwie. Aby zapobiegać tego rodzaju wadom, warto stosować obuwie profilaktyczne dla dzieci.

Dlaczego warto stosować buty profilaktyczne dla dzieci?

Obuwie profilaktyczne dla dzieci powstało w nieco innym celu. Jego zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie powstaniu konkretnych wad u dziecka. Dziecko ma bardzo delikatne stopy, które szybko rosną i rozwijają się. Złe nawyki i źle dobrane obuwie może skutkować pojawieniem się wad lub schorzeń. Warto więc temu zapobiegać na bieżąco niż potem leczyć. Buty profilaktyczne dla dzieci zostały tak skonstruowane, aby przyzwyczajały stopę do prawidłowego ułożenia, a tym samym wykluczyć możliwość pojawienia się wad i schorzeń, które z czasem wpłyną na nieodpowiednią postawę, a w dorosłym życiu będą odzywać się bólami kręgosłupa czy stóp. Są więc drogą do prawidłowej postawy i zdrowia. Nie różnią się także wyglądem od tradycyjnych butów. Są tak samo ładne i kolorowe, a także dostępne w różnorodnych fasonach. Wybór obuwia profilaktycznego powinien więc odbywać się wraz z dzieckiem, aby samo zdecydowało o kolorze i fasonie, który najbardziej mu odpowiada.

Buty profilaktyczne dla dzieci w sklepie internetowym e-butydladzieci.pl

Buty dostępne w sklepie to zdecydowany krok w stronę zdrowej postawy. Ich cechą charakterystyczną jest między innymi to, że została w nich zastosowana specjalistyczna wkładka opracowana przez specjalistów. Dodatkowo usztywniona tylna część buta gwarantuje utrzymanie stopy w odpowiedniej pozycji. Obuwie profilaktyczne dla dzieci zostało opracowane i zaprojektowane pod nadzorem specjalistów z zakresu ortopedii i fizjoterapii dzieci.

Warto więc zakupić odpowiednie obuwie w celach profilaktycznych, a także w momencie zdiagnozowania wady postawy u dziecka. W asortymencie sklepu dostępne są między innymi buty ortopedyczne z Obcasem Thomasa, których zadaniem jest podwyższenie podeszwy, co przyczynia się do korygowania koślawości stóp oraz kolan. Noszenie takiego specjalistycznego obuwia przyczynia się do skorygowania wady oraz umożliwia uniknięcia pojawienia się innych schorzeń i wad. Warto pamiętać także o tym, że obuwie takie trzeba wymieniać znacznie częściej niż u dorosłego, ponieważ stopa dziecka zmienia się znaczne szybciej i przede wszystkim stale rośnie.

Obuwie profilaktyczne dla dzieci w sklepie internetowym dostępne jest w różnorodnych fasonach, kolorach i stylach, co sprawia, że w niczym nie odbiegają od najnowszych trendów obuwia dziecięcego. Można dobrać je do każdej stylizacji, wyglądają gustownie, a do tego odpowiednio zabezpieczają delikatną stopę dziecka. Na uwagę zasługują śliczne i kolorowe oraz wykonane z najwyższej jakości materiałów buty zimowe ocieplane futerkiem “Mrugała” zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, które swoje funkcje ortopedyczne pełnią dzięki zastosowaniu Obcasa Thomasa, usztywnianej pięty oraz cholewki, a także  szerszym czubkom, które zapewniają prawidłowe ułożenie paluszkom.

Antypoślizgowa i elastyczna podeszwa zapewnia zginanie się na linii stawów śródstopia, co ma niewątpliwe znacznie dla wygody i kształtowania się prawidłowej postawy. Nie brakuje również tutaj butów ortopedycznych dla dzieci przeznaczonych do noszenia latem jak śliczne sandały “Amelka”, które posiadają specjalnie wyprofilowany kształt, wkładki z podparciem łuku stopy, Obcas Thomasa oraz usztywniany zapiętek. Poza tym znajdą tutaj się również buty profilaktyczne dla dzieci na każdą inną porę jak tradycyjne trzewiki. Wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla dziecka, ponieważ zostały przebadane laboratoryjnie na obecność substancji szkodliwych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here