Buty dla dziewczynki – jak wybrać odpowiednie modele na różne okazje?

0
118
fot. materiał partnera

Kupno butów dla dziecka nigdy nie jest zadaniem prostym. I nie chodzi tu tylko o dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Zanim dojdziemy do przymierzania konkretnych modeli, musimy określić, na jaką okazję ma być obuwie, którego szukamy, oraz określić potrzeby i oczekiwania malucha. Sprawdźmy zatem, jak wybrać odpowiednie buty dla dziewczynki.

Kupujemy buty dziecięce – od czego zacząć?

Zanim udamy się do konkretnych sklepów na poszukiwania idealnych butów dziecięcych, musimy określić, czego tak właściwie potrzebuje pociecha. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na konkretne pytania:

  • Na jaką porę roku ma być kupowane obuwie?
  • Czy mają to być buty „codzienne”, czy raczej na specjalne okazje: na święta i uroczystości, górskie wędrówki czy wakacyjne zwiedzanie urokliwych miasteczek?
  • Przez jak długi czas dziecko ma korzystać z obuwia (jeżeli pociecha rośnie szybko, być może nie ma sensu kupować bardzo drogiego modelu)?

Warto poświęcić chwilę i – najlepiej wspólnie z dzieckiem – odpowiedzieć na powyższe pytania. To pozwoli zawęzić obszar poszukiwań, określić, czego tak naprawdę potrzebuje córka i ustalić kwotę, jaką chcemy wydać na obuwie.

Jak wybrać buty dla dziewczynki?

Teraz pora na konkrety. Jeżeli poszukiwane buty dziecięce mają być na specjalne okazje, to oczywiście bardzo precyzyjnie określamy najlepszy model:

  • obuwie na święta i uroczystości – tutaj dobrze sprawdzą się eleganckie buty dla dziewczynki Coccodrillo, takie jak modele o kroju balerinek z paskiem przebiegającym w poprzek stopy,
  • buty sportowe dla dzieci – tutaj najlepiej sprawdzą się adidasy siatkowane na miękkiej podeszwie, które można znaleźć np. tutaj: https://pl.coccodrillo.eu/buty-sportowe-dla-dzieci.html,
  • obuwie wakacyjne na lato – w zależności od aktywności, jaka jest planowana na wakacje, można postawić na regulowane sandałki lub japonki.

Sneakersy, tenisówki i adidasy dla dziewczynki – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Jako uniwersalne obuwie codzienne na wiosnę i lato dobrze sprawdzą się sneakersy, tenisówki lub adidasy. Jak wybrać adidasy dla dziewczynki w sklepie Coccodrillo lub innym sklepie odzieżowo-obuwniczym dla najmłodszych? Aspekt wizualny to oczywiście kwestia indywidualna. Jeżeli chodzi o inne kwestie, to:

  • wybierając rozmiar, dobrze jest zmierzyć rozmiar stóp dziecka i do długości większej z nich (to się zdarza!) dodać około 0,5-1,5 cm zapasu,
  • podeszwa powinna być miękka i elastyczna, ale nie śliska,
  • chociaż buty zapinane są łatwiejsze w zakładaniu u małych dzieci, to sznurowane umożliwiają dokładniejsze dopasowanie obuwia do stopy.

Obuwie codzienne i buty sportowe dla dzieci? Kup je w Coccodrillo

Pamiętaj, by obuwie codzienne i buty sportowe dla dzieci kupować w zaufanych sklepach, które skoncentrowane są stricte na potrzebach najmłodszych. My ze swojej strony możemy polecić sklep pl.coccodrillo.eu, który od wielu lat oferuje najlepsze ubranie i obuwie dla najmłodszych. Zapoznaj się z ofertą marki na stronie https://pl.coccodrillo.eu/obuwie-dzieciece.html.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here