Burmistrz Szprotawy zatrzymany w związku z żądaniem pół miliona złotych

0
1691
fot. CBA/ obrazek poglądowy

Burmistrz Szprotawy w środę został wyprowadzony przez CBA z ratusza. – Ustalenia poznańskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego wskazywały na istnienie przestępczego procederu polegającego na powoływaniu się na wpływy w instytucjach publicznych województwa lubuskiego oraz możliwości załatwienia określonych korzyści w zamian za łapówki – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Zatrzymano burmistrza Szprotawy

Czynności śledczych pozwoliły zatrzymać – bezpośrednio po przyjęciu 500 tys. zł – osobę powołującą się na wpływy u Burmistrza Szprotawy.-  Pieniądze stanowiły gratyfikację w zamian za pośrednictwo w załatwieniu pomocy w nabyciu nieruchomości stanowiącej własność gminy. Jednocześnie zatrzymany został Burmistrz Szprotawy w związku z żądaniem pół miliona korzyści majątkowej. Ujęto także osobę powołująca się na wpływy
i podejmującą się załatwienia spraw urzędowych u wojewódzkiego konserwatora zabytków, w zamian za obietnice korzyści majątkowej w kwocie co najmniej 200 tys. zł – wyjaśnia CBA.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania, pracy oraz prowadzenia działalności gospodarczej celem zgromadzenia materiału dowodowego.

Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here