Bułgaria – od pięknych plaż po ośnieżone szczyty

0
94
fot. materiały prasowe

Od pokrytymi lasami sosnowymi masywów Gór Bałkańskich przez pasma Rodopów, po przepiękne morze – Bułgaria oferuje wszystko, czego można oczekiwać od wymarzonych wakacji. Wakacje Bułgaria to gwarancja pięknych plaż, ale i fascynujące miejsce historyczne, tętniące życiem miasteczka, czy nawet ośnieżone szczyty narciarskich kurortów.

Bułgarska lista rzeczy do zrobienia i do zobaczenia jest właściwie bez końca! Aby jednak nieco ułatwić decyzję o last minute Bułgaria zamieszczamy kilka priorytetów wakacyjnych w tych okolicach.

Varna

Varna to rozpieszczona przez słońce ulubiona lokalna miejscowość. Co ważne, jest zdecydowanie czymś więcej, niż tylko malowniczym kurortem na obrzeżach Morza Czarnego. Wybierając się tam na wycieczkę – można się spotkać z:

  • długą i fascynującą historią,
  • masą rozpadających się rzymskich łaźni,
  • rozbudowaną ortodoksyjną architekturą.

To wszystko sprawia, iż to bułgarskie miasto przemawia do miłośników historii i sępów kultury, a także poszukiwaczy słońca. Jeśli należysz do tej grupy turystów wczasy Bułgaria w tych okolicach są właśnie dla Ciebie!

Oczywiście, plaże tak samo są nadal mocną stroną tych okolic, a tętniąca życiem piaszczysta promenada z jakiej słynie Varna zaprasza podróżnych do wielorakich atrakcji. Warto zapoznać się z mnóstwem restauracji serwujących owoce morza i koktajle, a jeśli ktoś ma ochotę na zabawę w klubach – warto pospacerować tuż przy brzegu po zmroku, gdzie jest ich całe mnóstwo!

Wielkie Tyrnowo

Wielkie Tyrnowo to legendarne Miasto Carów, które stoi wysoko na skraju północnych gór Bułgarii. Przecinają go meandry rzeki Yantra w kształcie litery S, otoczenie miasta jest zapierające dech w piersiach – to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Zajrzyj na www.wycieczka.pl bez względu jednak na to czy kuszą Cię ładne brukowane uliczki i domy z muru pruskiego w tym starym mieście czy plaże Varny, bowiem tam znajdziesz najlepsze oferty last minute, dzięki którym poznasz Bułgarię z wybranej perspektywy! Jedno jest pewne – w Bułgarii każdy znajdzie coś dla siebie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here