Buk, pomnik przyrody, przewrócił się w Parku Piastowskim (ZDJĘCIA)

1
1124
fot. ZGK

Zielonogórski Zakład Gospodarki Komunalnej poinformował, że pomnik przyrody jakim był buk znajdujący się w Parku Piastowskim przewrócił się. – W Parku Piastowskim przewrócił się buk. Ten jeden z najbardziej znanych w naszym mieście pomników przyrody. Na szczęście od kilku miesięcy był ogrodzony i dlatego nikomu nic się nie stało – poinformował ZGK.

Drzewo zostanie usunięte

Kiedy drzewo zostanie usunięte? – Sprawę prowadzi Biuro Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta, które poinformowało mnie, że musi formalnie wystąpić o zdjęcie drzewa z ewidencji pomników przyrody i do tego czasu nie można sprzątać tego drzewa – poinformował nas Krzysztof Sikora, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej. Teren pozostanie ogrodzony do czasu otrzymania formalnego wykreślenia z ewidencji pomników przyrody.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku radni zdecydowali, że buk pospolity, odmiana purpurowa, znajdujący się na terenie Parku Piastowskiego przestał być pomnikiem przyrodni (czytaj więcej: Buk pospolity przestanie być pomnikiem przyrody). Pień drzewa jest podłużnie pęknięty od podstawy. Po ekspertyzie stwierdzono także obecność zgnilizny pnia i owocników grzybów. Ze względu na wartość przyrodniczą, drzewo zostało zachowane jako tzw. świadek, czyli stara cześć tego drzewa została, a w środku miało zostać posadzono nowe drzewo.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Będę złośliwy…. Czy za tym nie stoi pierwszy rębacz katolicki prezydent Kubicki….?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here