Mieszkańcy zdecydują na co wydać 6,5 mln zł z miejskiej kasy. Startuje nabór wniosków

2
1300
fot. ZielonaNews.pl

W poniedziałek 19 kwietnia startuje nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli pozyskać pieniądze na zmiany w swojej okolicy. Łącznie na inwestycje, które zgłoszą zielonogórzan magistrat chce przeznaczyć 6,5 mln zł.
Budżet obywatelski. Kiedy rusza nabór wniosków?

Od 19 kwietnia do 2 maja będzie można zgłaszać projekty w Budżecie Obywatelskim. Później przedstawione propozycje zostaną poddane ocenie przez urzędników. A 31 maja rozpocznie się głosowanie na zgłoszone i zaakceptowane projekty. – Wszystko w tym roku odbędzie się w sieci. Za pośrednictwem dedykowanej platformy mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły oraz głosować na wybrane przez siebie projekty – informuje urząd miasta. Tutaj będziesz mógł zdecydować, który projekt będzie zrealizowany: https://zielonagora.konsultacjejst.pl.

Nie mniej niż 100 tys. zł
Przypominamy także, że szacunkowa wartość realizacji jednego projektu zgłoszonego do zielonogórskiego budżetu obywatelskiego nie może być niższa niż 100 tys. zł i nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł. Żeby projekt mógł zostać złożony do budżetu obywatelskiego będzie musiał  być poparty 15 głosami mieszkańców.

Harmonogram budżetu obywatelskiego
– Dodatkowe informacje dotyczące zasad zielonogórskiego budżetu obywatelskiego można uzyskać pod numerem telefonu 68 4564104 lub pod adresem mailowym: bo@um.zielona-gora.pl – informuje magistrat.

fot. materiały Urzędu Miasta Zielona Góra

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here