Wypożyczalnia wózków, tor wrotkarski, wodny plac zabaw. Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski

2
1306
Bohaterów Westerplatte Zielona Góra
fot. Mirosław Materek

Po dwutygodniowym poślizgu wreszcie będzie można rozpocząć głosowanie na zadania z Budżetu Obywatelskiego. Dziś krótko przed godz. 16.00 magistrat uruchomił głosowanie.  Głosować możecie na stronie Urzędu Miasta do 30 listopada.

. Budżet Obywatelski 2017 Zielona Góra. Dziś rusza głosowanie

Z powodu przedłużenia się weryfikacji wniosków głosowanie na zadania z BO musiało zostać przesunięte. Od 6 do 30 listopada mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli oddać swój głos na inicjatywy w mieście. W tym roku zasady głosowania na zadania trochę się zmieniły. Największą zmianą jest podział zadań na zadanie ogólnomiejski i zdania okręgowe. – Głos można oddać jeden raz albo za pomocą przygotowanych papierowych kart do głosowania albo za pomocą ankiety internetowej. Za pomocą papierowych kart do głosowania oznaczonych jako „zadania ogólnomiejskie” i „zadania okręgowe” można dokonać wyboru zadań poprzez zaznaczenie X przy wybranym zadaniu – wyjaśnia Monika Zapotoczna z biura prezydenta miasta. Wypełnioną kartę do głosowania (wersja papierowa) należy wrzucić do urny znajdującej się w jednym z dostępnych punktów do głosowania tj.  w Biurze Obsługi Interesantów (parter) Urzędu Miasta Zielona Góra w godzinach funkcjonowania urzędu lub w siedzibie Biura Analiz i Rozwoju Urzędu Miasta Zielona Góra, Aleja Niepodległości 13. – Za pomocą ankiety internetowej głos można oddać jeden raz na zadania ogólnomiejskie i jeden raz na zadania okręgowe, po zweryfikowaniu numeru PESEL ankietowanego. Każdy głosujący może wybrać jedno zadanie z listy „Zadań ogólnomiejskich” projektów oraz jedno zadanie z listy „” Zadań okręgowych” – wyjaśnia Zapotoczna. Wyboru zadań z listy „Zadań ogólnomiejskich” i „Zadań okręgowych” projektów (jednorazowo) można dokonać niezależnie od siebie (w różnym czasie). Wszystkie karty papierowe z głosami są wprowadzane do internetowego systemu ankietowego. Prawo do udziału w głosowaniu mają osoby zameldowane czasowo lub na stałe w mieście Zielona Góra, które najpóźniej w dniu głosowania ukończyły 13 lat.

Na co można głosować?

Zadań ogólnomiejskich do wyboru jest 34. A wśród nich pojawiły się budowy dróg, budowa boiska, remonty nawierzchni, budowa parkingów czy oświetlenia. Wśród propozycji można jednak spotkać te bardziej nietypowe jak punkty wypożyczania wózków dziecięcych, które ułatwia spacery po centrum miasta i parkach, tor wrotkarski, wodny plac zabaw dla dzieci, kwietne łąki, czy budowa ścieżek biegowych.

Wśród zadań okręgowych królują parkingi, remont lub budowa oświetlania, remonty chodników, budowa placów zabaw. Pojawiły się też propozycje związane z wybiegiem dla psów, maszyna rewrendingowa, sprytne ławki z czujnikiem smogu, remont i renowacja drzwi w kamienicach.

Poniżej linki do ankiety internetowej. 

Zadania ogólnomiejskie – kliknij tutaj

Zadania okręgowe – okręg I – kliknij tutaj

Zadania okręgowe – okręg II – kliknij tutaj

Zadania okręgowe – okręg III – kliknij tutaj

Zadania okręgowe – okręg IV – kliknij tutaj

Zadania okręgowe – okręg V – kliknij tutaj

 

Harmonogram głosowania

6 listopada – głosowanie nad propozycjami zadań

od 6 listopada do 30 listopada – głosowanie nad propozycjami zadań

do 15 grudnia – ogłoszenie wyników głosowania i konsultacji

31 grudnia – wpisanie zwycięskich zadań do budżetu Miasta Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here