Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaInwestycjeBudowa prawoskrętu przy rondzie Batorego. Miasto nie płaci za tę inwestycję

Budowa prawoskrętu przy rondzie Batorego. Miasto nie płaci za tę inwestycję

Trwa przebudowa uciążliwego skrzyżowania przy ul. Batorego w Zielonej Górze. Od lat kierowcy narzekali na ten odcinek drogi. Teraz ma się to zmienić. Jak się okazuje inwestycja nie jest realizowana przez urząd miasta. Wykonana jest właściciel znajdującego się nieopodal marketu budowlanego.

Prawoskręt przy rondzie Batorego

Sprawa uciążliwego prawoskrętu była poruszana od lat. Kierowcy narzekali na utrudnione włączanie się do ruchu i słabą widoczność (czytaj więcej: Co z przebudową prawoskrętu?). Ale wkrótce powinno się to zmienić. Jak wyjaśniał magistrat przy rondzie Batorego powstanie dodatkowy pas włączenia do ruchu, konkretnie prawoskręt w stronę Trasy Północnej. Jak się okazało inwestycja nie jest realizowana ze środków miejskich.

Kto jest inwestorem?

– Zgodnie z umową z dnia 22.02.2022 r. Leroy-Merlin Inwestycje Sp. z o. o., będący inwestorem budynku handlowo-usługowego, dla zapewnienia pełnej obsługi komunikacyjnej inwestycji i późniejszego jej użytkowania zobowiązany został do wybudowania pasa włączenia z istniejącego prawoskrętu z ul. St. Batorego do ul. Trasa Północna w Zielonej Górze. Realizacja odbywa się wyłącznie kosztem własnym i staraniem inwestora, tj. Leroy-Merlin Inwestycje Sp. z o. o – wyjaśniła nam Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj