Budowa dróg w mieście. Gdzie niebawem pojawią się maszyny budowlane?

3
1378
fot. ZielonaNews.pl zdjęcie poglądowe

Urząd miasta ogłosił kilka przetargów dotyczących budowy dróg w Zielonej Górze. Nowych inwestycji mogą oczekiwać m.in. mieszkańcy Raculi, Zawady, Chynowa czy Łężycy. W starym mieście także pojawią się maszyny budowlane.
Miasto szuka wykonawców

W BIP pojawiły się kolejne przetargi dotyczące budowy dróg. Magistrat chce wybudować drogę ul. Zawada- Łąkowa, ul. Zawada-Osiedlowa wraz z łącznikami i ul. Zawada-Orzechowa (etap II). W planach jest także budowa nawierzchni dróg ul. Racula – Zbarska, Racula-Lwowska wraz z wymianą gazociągu z przyłączami. – Przedmiotem inwestycji jest Budowa nawierzchni dróg ul. Racula – Zbarska, Racula-Lwowska w Zielonej Górze wraz z wymianą gazociągu z przyłączami obejmująca swoim zakresem: – wykonanie robót ziemnych, – wykonanie podbudów, – wykonanie nawierzchni jezdni, – wykonanie sieci gazowej wraz z przyłączami – czytamy w przetargu.

Miasto wybiera wykonawcę
W przypadku części inwestycji wybrano już wykonawcę, część czeka na wybór najkorzystniejszej oferty. W toku jest rozstrzygnięcie przetargu na budowę ul. ul. Łężyca Leśna. A także ul. Srebrnej oraz ul. Oliwkowej w Chynowie (czytaj więcej: Budowa dróg w Chynowie i Łężycy). Do wybudowanie drogi w Łężycy jest chętnych sześć firm. Najniższa oferta opiewa na niecałe 200 tys. zł. Miasto na wykonanie zadania chciało przeznaczyć 252 500 zł. W przypadku ul. Srebrnej i Oliwkowej w Chynowie miasto miało do wygospodarowania 600 tys. zł. Najniższa oferta dotycząca tego przetargu wyniosła niecałe 200 tys. zł.

Doga umożliwi dojazd komfortowy dojazd do osiedla domków jednorodzinnych
W starej Zielonej Górze rozstrzygnięto także przetarg na budowę u. Budowlanej oraz Uroczej. Obecnie drogi mają nawierzchnię gruntowo-tłuczniową o zróżnicowanej szerokości. Dzięki inwestycji zostaną dostosowane do obowiązujących standardów, zapewnione zostanie także prawidłowe odwodnienie. Nowe drogo umożliwią lepszy dojazd do znajdującego się tu osiedla domów jednorodzinnych Siedem firm było chętnych do wykonania zamówienia. Magistrat wybrał firmę z Zielonej Góry, który wykona drogą za prawie 830 tys. zł. Miasto na ten cel miało wygospodarowanie 900 tys. zł. (czytaj więcej Budowa ul. Budowlanej i Uroczej)

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. A teraz proszę napisać artykuł, kto na tych osiedlach zamieszkał (ilu radnych i ich kolesi) oraz dlaczego akurat te inwestycje a nie inne???

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here