Branże, w których warto pracować w Zielonej Górze

0
494
fot. materiały prasowe

Czy w Zielonej Górze można liczyć na duże zarobki? Okazuje się, że tak. Warunkiem jest wybranie zawodu, który przynosi znaczne profity lub zajęcie stanowiska kierowniczego. Zobacz, kto zarabia najwięcej w Zielonej Górze i w którym wysoko opłacanym zawodzie można najszybciej znaleźć zatrudnienie.

Do kogo skierowane są oferty pracy w Zielonej Górze?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: „Praca Zielona Góra” można dostać multum rekordów, co dobitnie świadczy o tym, że ofert pracy w tym mieście nie brakuje. I to jest dobra wiadomość właściwie dla wszystkich, bo rynek pracy jest bardzo chłonny i gotowy na zatrudnienie każdego, kto szuka pracy.

Są wysokopłatne oferty pracy w Zielonej Górze dla specjalistów z branży naukowo-technologicznej i teleinformatycznej, a także mniej lukratywne propozycje dla pracowników, którym brakuje doświadczenia lub kwalifikacji.

Zatrudnienie znajdą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiek nie gra roli, aczkolwiek pracodawcy mają swoje preferencje. Jednak w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że dla każdego poszukującego udaje się dopasować ofertę. Należysz do tego grona? Zobacz ogłoszenia o pracę w Zielonej Górze.

Średnie wynagrodzenie i bezrobocie – jak wygląda rynek pracy w Zielonej Górze?

Średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi aktualnie (stan na drugi kwartał 2022) nieco ponad 6600 zł, co daje około 4700 zł na rękę. Zarobki w województwie lubuskim, a więc także w Zielonej Górze, są co prawda niższe, ale… niewiele niższe. Średnie wynagrodzenie brutto wynosi tu około 6200 zł, co daje trochę ponad 4500 zł na rękę. Można więc powiedzieć, że zarobki w Zielonej Górze są bliskie średniej krajowej.

Nietrudno zgadnąć, że tam, gdzie są wysokie wynagrodzenia, tam jest niskie bezrobocie. W lipcu 2022 roku stopa bezrobocia w Zielonej Górze wynosiła 4,2% i była o 0,7 punktu procentowego niższa od średniej dla całego kraju. Trzeba też podkreślić, że cały czas utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Kto w Zielonej Górze zarabia najwięcej?

Dobrze płatna praca w mieście Zielona Góra? Najlepiej opłacaną branża, nie tylko w Lubuskiem, ale w całej Polsce, jest branża telekomunikacyjna i IT. Na dobre wynagrodzenia mogą liczyć też pracownicy administracji publicznej.

Niezależnie od gałęzi gospodarki wysokie wynagrodzenia otrzymują pracownicy kadry zarządzającej. Dyrektorzy, kierownicy i managerowie zarabiają grubo powyżej średniej krajowej. W przypadku najwyższych stanowisk mowa nawet o kilkudziesięciu tysiącach złotych miesięcznie.

Jak widać praca w Zielonej Górze może być opłacalna w każdej branży, jednak w większości przypadków premiowane jest wyższe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i odnoszone sukcesy.

W których zawodach w Zielonej Górze trzeba się liczyć z niskimi wynagrodzeniami?

Tu raczej nie będzie niespodzianki. Najsłabiej opłacana jest praca w Zielonej Górze w gastronomii i pomocnicza w hotelarstwie (sprzątanie pokoi). Niewiele zarabiają także pracownicy fizyczni niewykwalifikowani, zatrudnieni przy prostych pracach. W tych przypadkach trzeba się liczyć z wynagrodzeniami na poziomie najniższej krajowej.

Także kelnerom oferuje się podobnie niskie wynagrodzenie, jednak w ich przypadku w grę wchodzą napiwki, które mogą znacznie podnieść średnią pensję.

W jakim zawodzie można szybko znaleźć dobrze płatną pracę w Zielonej Górze?

Przeglądając ogłoszenia o pracę w Zielonej Górze nietrudno wyselekcjonować te, w których oferowana jest praca na pełen etat i wysokie zarobki. Do najczęściej poszukiwanych dobrze opłacanych zawodów należą:

Kierowca z prawem jazdy kategorii C + E

Tym kierowcom proponuje się międzynarodowe kontrakty, więc i stawki są międzynarodowe. W przeliczeniu na złotówki wynoszą kilkanaście tysięcy. Minusem tej pracy jest długotrwały pobyt poza domem, praca w weekendy, święta i godzinach nocnych. Za plus trzeba uznać bardzo atrakcyjne wynagrodzenia przeliczane według kursu Euro, co na pewno ma znaczenie w czasie inflacji.

Programista

Praca w Zielonej Górze w charakterze programisty może być wykonywana zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Firmy szukają przede wszystkim osób z doświadczeniem i udokumentowanymi umiejętnościami. Wykształcenie stoi na drugim miejscu, aczkolwiek także jest brane pod uwagę.

Jeśli chodzi o wynagrodzenia, to już na starcie przekraczają mityczną średnią krajową, a w przypadku doświadczonych programistów mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Na podobnie wysokie wynagrodzenia mogą liczyć inni przedstawiciele branży IT, na przykład administratorzy baz danych, systemów lub graficy komputerowi.

Księgowy

Praca w charakterze księgowego może mieć różnoraki charakter i być bardzo różnie opłacana. Początkująca pomoc do księgowości lub fakturzysta raczej nie powinni liczyć na wysokie wynagrodzenia. Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku samodzielnych księgowych i głównych księgowych. Dla nich także są oferty pracy w Zielonej Górze, tyle że z bardzo wysokimi wynagrodzeniami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here