Szykuje się blokada stacji paliw Orlen w Polsce. Gdzie i kiedy w Zielonej Górze?

4
4407
Blokujemy Orlen w Zielonej Górze
zdjęcie ilustracyjne/ fot. ZielonaNews.pl

Na sobotę zaplanowano ogólnopolską blokadę stacji paliw Orlen. – Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cel paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji „Blokujemy Orlen”, która będzie miała miejsce (pierwsza „edycja”) w dniu 11/06/2022 od godziny 16:00 do 18:00 – piszą organizatorzy akcji.
Blokujemy Orlen. Zielona Góra też przystąpi?

Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie) radzi sobie z tym problemem – piszą organizatorzy akcji na Facebooku.

Blokujemy Orlen w Zielonej Górze. Gdzie?
Wśród miast, które mają wziąć udział w akcji na oficjalnej stronie blokujemyorlen.pl pojawiła się Zielona Góra. Od godz. 16.00 do godz. 18.00 będą utrudnienia na Orlenie przy Ul. Wrocławska 36a, Osiedle Pomorskie 5G, Sulechowska 40, Fabryczna 3, Wojska Polskiego 118, Wrocławska 36A

Organizatorzy tłumaczą, że można samemu zorganizować taką manifestację. Ważne by odbywała się w spokojnej atmosferze. – Jeśli chcesz, możesz zorganizować protest samemu. Wystarczy skrzyknąć na Facebooku (lub w innych społecznościówkach) 10-15 znajomych z samochodami by skutecznie zablokować stację. A zatem jak się ma odbywać protest? Przede wszystkim w sposób pokojowytłumaczą organizatorzy.   I dodają: Osoby, które podejmą się zorganizowania akcji „Blokuj Orlen” w swoim mieście prosimy o kontakt z nami poprzez Facebooka lub e-mailem celem umieszczenia w kalendarium informacji o protestach.

 

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here