Blaty kuchenne – jaki kamień wybrać?

0
192
fot. materiały prasowe

Blaty kuchenne z kamienia są nie tylko niezwykle trwałe i solidne, ale także bardzo efektywnie prezentują się pod względem wizualnym. Potrafią dodać elegancji każdej kuchni, a jednocześnie są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Jest to odpowiedni wybór dla każdego, kto pragnie w niewymuszony sposób dodać swojemu mieszkaniu swoistej wykwintności.

Jaki kamień wybrać?

Kamienne blaty kuchenne wybierać można spośród wielu modeli wykonanych z różnego rodzaju materiałów – około 200 odmian granitu, oraz podobnej ilości marmurów i piaskowców. Tak bogata oferta sprawia, że każdy – nawet najbardziej wymagające osoby o wyszukanym guście powinny znaleźć dla siebie odpowiedni model na marmury.pl. Do najpopularniejszych wyborów, które zalecane są także przez osoby profesjonalnie zajmujące się wykończeniem wnętrz zalicza się blaty wykonane z granitu, porfiru bądź wyjątkowo odpornego na zaplamienia bazaltu. Do innych często wybieranych kamieni zaliczają się także marmury i trawertyny, jednak w ich przypadku pamiętać należy o tym, aby powierzchnię w odpowiedni sposób zabezpieczyć przez zaplamieniem lub nasiąkaniem wodą, co doprowadzić może do jego wykształcenia i zniszczenia.

Wykończenie kamiennych blatów

Wszelkie kamienne elementy wykorzystywane w aranżacji domów i mieszkań, w tym także blaty kuchenne mogą mieć powierzchnię wykończoną na kilka sposobów. Do najczęściej spotykanych wykończeni zalicza się powierzchnię polerowaną, ponieważ niezwykle łatwo jest ją utrzymać w czystości, ale coraz częściej wybierana jest także opcja powierzchni szczotkowanej, wykończonej matowo bądź całkowicie surowej. Powierzchnia szczotkowana (znana także pod nazwą anticol) idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym. Wykończenia matowe, surowe albo nawet o chropowatej fakturze, które zwyczajowo stosowane są na zewnątrz pasują natomiast do wnętrz minimalistycznych, awangardowych oraz tych urządzonych w stylu rustykalnym.

Zarówno wybór odpowiedniego kamienia, z którego wykonane zostaną nasze blaty kuchenne, jak i sposobu, w jaki zostaną one wykończone zależy od naszego indywidualnego gustu i potrzeb. Bez wątpienia jednak bez względu na wybór, jakiego dokonamy, blaty takie staną się niezależną ozdobą każdej kuchni, która cieszyć nas będzie przez długie lata.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here