Bilans majowego weekendu. Byli pijani za kierownicą, zabrane prawa jazdy

1
258
fot. KMP Zielona Góra

5 maja policjanci ruchu drogowego zakończyli pięciodniową akcję „Bezpieczny Majowy Weekend”. Mimo, że policja ocenia weekend jako spokojny nie zabrakło pijanych za kierownicą, czy piratów drogowych.

– Długi majowy weekend minął spokojnie na drogach powiatu zielonogórskiego. Oprócz 33 kolizji, doszło do wypadku drogowego w Buchałowie, gdzie poszkodowanym był kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Jedna z kolizji,  do której doszło 3 maja na drodze ekspresowej nr 3, gdzie zderzyły się trzy samochody marki BMW spowodowała utrudnienia na drodze i kierowcy udający się nad morze musieli czekać w korku ok. godziny – informuje zilonogórskie policja.

Pięć osób pod wpływem alkoholu kierowało autem

Mimo licznych informacji o kontrolach policyjnych znaleźli się śmiałkowie, którzy wsiedli „pod wpływem” do samochodu. – Podczas weekendu zatrzymano 5 osób, które wsiadły za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Trzy spośród tych kierujących spowodowały kolizje. Niechlubnym rekordzistą wśród nietrzeźwych kierowców okazał się 34-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie nie opanował samochodu jadąc ul. Zjednoczenia i uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni.  Mężczyzna próbował jeszcze odjechać z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to świadek, który powiadomił policję – informuje policja.

Piraci drogowi stracili uprawnienia

Długiego weekendu dobrze wspominać nie będą także dwaj kierujący, którzy w tym czasie stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich stracił prawo jazdy 1 maja w Nowogrodzie Bobrzańskim, natomiast drugiemu policjanci zatrzymali prawo jazdy 3 maja na Trasie Północnej. Przez najbliższe 3 miesiące obaj panowie będą musieli przesiąść się na siedzenie pasażera.

Bezpieczny weekend?

Policjanci oceniają, że miniony weekend był bardzo bezpieczny. – Kierowcy jeździli ostrożnie o czym świadczy stosunkowo niewielka liczba kolizji i brak poważniejszych zdarzeń drogowych. Do w pełni satysfakcjonującego wyniku brakuje tylko informacji o tym, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci nie ustają jednak w staraniach i będą edukować kierujących, jak również sprawdzać podczas działań „Trzeźwy Kierowca” – informują policjanci.

Przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alco blow, dostępnych w najbliższej jednostce Policji.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here