Bieszczady – dlaczego warto nocować w gospodarstwach agroturystycznych?

0
103
fot. materiały prasowe

W Polsce od pewnego czasu zauważyć można rozwój trendu, jakim jest spędzanie urlopu w gospodarstwach agroturystycznych. Wraz z rozwojem infrastruktury, część ziem rolnych przeobraża się w tereny turystyczne. Rolnicy odchodzą od upraw ziemi, rozszerzając swoje działania w kierunku turystyki. Dzięki temu tworzą się miejsca, w których można odpocząć i zaznać życia na polskiej wsi w otoczeniu natury. Zmęczeni zgiełkiem miasta ludzie żyjący w dużych aglomeracjach z coraz większą ochotą wybierają spędzanie urlopu w sielskich miejscowościach. Na wsi odnajdują spokój ducha pośród natury, pięknych widoków i zwierząt. Dodatkową atrakcją są różnego typu warsztaty, jakie odbywają się w gospodarstwach agroturystycznych, podczas których można się odprężyć i nabyć nowych umiejętności.

Agroturystyka Bieszczady z wyżywieniem – poznaj lokalne specjały

Jedną z zalet związanych z noclegiem w gospodarstwie agroturystycznym jest możliwość poznania lokalnej kuchni i zasmakowania przysmaków związanych z regionem. Często bowiem w agroturystykach gospodarze tworzą wyroby na miejscu z dostępnych zasobów. Najczęściej spróbować można świeżego chleba, naturalnych serów i wędlin, wędzonych, własnoręcznie złowionych ryb, miodów czy nalewek z zebranych wcześniej owoców. Noclegi w agroturystyce zapewniają śniadania lub pełne wyżywienie.

Gospodarstwo agroturystyczne Bieszczady – czego można się spodziewać?

Decydując się na urlop spędzony w gospodarstwie agroturystycznym, możemy spodziewać się przede wszystkim ciszy i spokoju z dala od pędu miasta. Bliskość natury wprowadza w stan relaksu. W ramach wypoczynku można czytać zaległe lektury, spacerować, obcować z naturą lub też poznać prowadzenie gospodarstwa od podszewki – pracując przy zwierzętach i ich oporządzaniu. W niektórych miejscach noclegowych prowadzone są zajęcia z rękodzieła lub gotowania regionalnych przysmaków.

Agroturystyka ze zwierzętami Bieszczady – niezapomniane wrażenia na łonie natury

Agroturystyka w Bieszczadach gwarantuje niezapomniane wspomnienia, możliwość wyciszenia się i relaks. Jedną z niezwykle odprężających czynności jest obcowanie ze zwierzętami. Podczas chwil spędzonych wśród zwierząt, nie tylko można je głaskać, ale również karmić, czyścić, uczyć się jazdy konnej, wydoić krowę czy wyprowadzić alpakę lub kozę na łąkę. Agroturystyka ze zwierzętami to doskonałe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Bieszczady agroturystyka dla dzieci – czym się kierować, planując wyjazd?

Agroturystyka to wspaniałe miejsce do spędzenia urlopu z dziećmi wśród natury. Najmłodsi podczas wakacji spędzonych na wsi mają szansę poznać mieszkające tam zwierzęta oraz nauczyć się od doświadczonych gospodarzy, jak się z nimi obchodzić. Często agroturystyka to jedyne miejsce, gdzie mogą zobaczyć na żywo kozy, krowy czy kury oraz dowiedzieć się, jak należy o nie dbać. Wybierając się do agroturystyki z dziećmi, warto również poszukać miejsc, w których organizowane są zajęcia dla najmłodszych – lepienie z gliny, warsztaty rysunku czy podchody, a zimą kulig i jeżdżenie na sankach.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here