Biblioteka ruszyła z akcją “Książka z dostawą do domu”

0
199
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórska biblioteka ruszyła z akcją “Książka z dostawą do domu”.  W dostarczeniu lektury pomogą wolontariusze.
– Udało nam się zbudować grupę wolontariuszy, dlatego możemy rozpocząć akcję “Książka z dostawą do domu”, na którą czekało wielu naszych czytelników i która zapewne urozmaici życie tych, którzy znajdują się obecnie w smutnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa – informuje Anna Urbańska z biblioteki Norwida.

Procedury, które wiążą się z akcją „Książka z dostawą do domu”:
 

 

1️. Z usługi „Książka z dostawą do domu” mogą korzystać mieszkańcy Zielonej Góry, którzy ze względu na stan zdrowia (kwarantanna, przewlekła choroba), wiek, stopień niepełnosprawności, nie mają innej możliwości wypożyczenia materiałów bibliotecznych.
2️. Usługa dostawy i ewentualnego odbioru (o którym mowa w punkcie 7) jest bezpłatna.
3️. Z usługi mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy (czytelnicy), którzy udostępnili Bibliotece swój adres e-mail i nr telefonu.
4️. Zbiory można zamawiać poprzez Informację Katalogową WiMBP: telefonicznie – 68 45 32 629 lub mailowo – katalog@wimbp.zgora.pl
5️. Materiały będą dostarczane do domów czytelników (na adres podany w systemie bibliotecznym) przez wolontariuszy raz w tygodniu (w środę lub w czwartek), po uprzednim telefonicznym umówieniu się z czytelnikiem.
6️. Wypożyczać można jednorazowo maksymalnie: 6️ książek, 6 audiobooków, 2 płyty CD,️ 2 płyty DVD na okres 28 dni.
Termin zwrotu wypożyczonych książek może zostać przesunięty tylko wówczas, gdy nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych czytelników, zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.
7️. W przypadku, kiedy czytelnik nie może sam zwrócić materiałów wypożyczonych poprzez usługę “Książka z dostawą do domu”, obowiązują te same procedury, jak przy ich wypożyczeniu,
po kontakcie z pracownikiem Biblioteki.
8️. W pozostałych kwestiach obowiązują przepisy Regulaminu korzystania ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Biblioteka przypomina także, że od ubiegłego tygodnia nasi czytelnicy mogą także zamawiać materiały biblioteczne i odbierać w punkcie. Szczegóły w artykule: http://www.wimbp.zgora.pl

Akcja “Książka z dostawą do domu” skierowana jest do tych, którzy nie mogą samodzielnie odebrać zamówionych materiałów oraz nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby to zrobić za nich.

Źródło: materiały prasowe WiMBP w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here