Biblioteka otrzymała 250 tys. zł. Będą zmiany

0
311
fot. ZielonaNews.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł.
Projekt wart ponad 300 tys. zł

Dofinansowanie jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura Kultury 2020” na realizację projektu pn. „Remont i zakup wyposażenia do Działu Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych Biblioteki Norwida w Zielonej Górze – III etap”. Całkowita wartość projektu wynosi 312 500 zł, z czego 62 500 zł stanowi wymagany wkład własny.

Czytaj dalej za reklamą —>
– Zadanie jest kontynuacją remontu Działu Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych przeprowadzonego w 2018 i 2019 roku, podczas którego udało się stworzyć  nowoczesną, funkcjonalną przestrzeń w magazynie  na IV piętrze i wyposażyć ją w system  kompaktowych regałów przesuwnych na książki oraz częściowo zmodernizować przestrzeń V pietra – poinformowała Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Norwida.

Co w ramach zmian?
Jak informuje A. Urbańska tegoroczny projekt zakłada wymianę windy towarowej, wykonanie robót remontowo-budowlanych w przestrzeni  V pietra, nie objętej dotychczas modernizacją,  w zakresie demontażu starych płytek pcv, przygotowania podłoża i  położenia wykładziny obiektowej pcv na podłodze, wymiany drzwi, remontu toalety, montażu nowych opraw oświetlenia oraz likwidacji istniejących okładzin drewnianych na ścianach i malowania ścian i sufitów.  – Planowany jest również uzupełniający zakup ergonomicznych dwustronnych stacjonarnych regałów na książki do magazynów na IV i V piętrze – informuje A. Urbańska.

By polepszyć warunki
Celem zadania jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, w szczególności: znaczne powiększenie i optymalizacja powierzchni magazynowych, korzystniejsze rozlokowanie książek na półkach, wygodniejszy dostęp do księgozbioru, optymalny sposób jego przechowywania, szybsze udostępnianie czytelnikom, a przez to poprawa warunków funkcjonowania instytucji, poprawa estetyki wnętrza oraz komfortu i bezpieczeństwa korzystania ze zbiorów Biblioteki, skrócenie czasu realizacji zamówień czytelniczych poprzez montaż nowoczesnych wind o samonośnej konstrukcji, poprawa warunków pracy bibliotekarza, unowocześnienie bazy sprzętowej oraz zapewnienie nowoczesnej, odpowiadającej dzisiejszym standardom aranżacji, usprawniające pracę Działu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here