Bezpłatne szkolenia ZUS

0
244
fot. ZielonaNews.pl

ZUS organizuje bezpłatne szkolenia. Poniżej przedstawiamy harmonogram szkoleń, organizowanych przez lubuskie Oddziały ZUS w pierwszej połowie października.

Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 42

5 października o godz. 10:00 zapraszamy na bezpłatne szkolenia z zakresu ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego obcokrajowców oraz elektronicznych zwolnień lekarskich. Podczas szkolenia przedstawimy m.in. zasady wystawiania formularzy A1 oraz zmiany w ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, wprowadzonych w ustawach, które tworzy tzw. Konstytucja Biznesu. Dowiedzą się Państwo także jakie obowiązki dla płatników składek wynikają z wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich. Po omówieniu zagadnień przez eksperta ZUS, możliwe będzie zadawanie pytań, prosimy o przesyłanie pytań do ekspertów w temacie szkolenia na adres:  Anna.Wielogorska@zus.pl. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 95 7395 120 lub mailowo: anna.wielogorska@zus.pl

 

Zielona Góra, ul. Kupiecka 65

2 października zapraszamy płatników składek na szkolenie pt. „e-ZLA elektroniczne zwolnienia lekarskie – przekonaj się, że warto”. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda schemat obiegu e-ZLA, jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie elektronicznych zwolnień, jak założyć profil na PUE ZUS, jak udzielać pełnomocnictwa na PUE ZUS oraz jak obsługiwać elektroniczne zwolnienia. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 68 3294215. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, jeśli zgłoszą taką chęć przy zapisywaniu.

Żary, ul. Lotników 1a

9 października zapraszamy płatników składek na bezpłatne szkolenie z zakresu elektronicznych zwolnień lekarskich. Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo jakie korzyści wynikają z wprowadzenia e-ZLA, jak założyć profil na PUE ZUS, jakie informacje można znaleźć na PUE ZUS, jak obsługiwać dokumenty e-ZLA oraz jak pobrać je z PUE ZUS. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 68 3748334 wew.116,117. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jeśli zgłoszą taką chęć przy zapisywaniu.

10 października zapraszamy lekarzy na bezpłatne szkolenie z zakresu elektronicznych zwolnień lekarskich. Na szkoleniu przedstawimy schemat obiegu e-ZLA, ważne terminy wynikające z przepisów, korzyści i ułatwienia wynikające z wprowadzenia elektronicznych zwolnień oraz nową metodę podpisywania e-ZLA (bezpłatny certyfikat). Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 68 3748334 wew. 116,117. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jeśli zgłoszą taką chęć przy zapisywaniu.

Nowa Sól, ul. Kościuszki 29

2 października zapraszamy płatników składek na bezpłatne szkolenie z zakresu elektronicznych zwolnień lekarskich. Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo jakie korzyści wynikają z wprowadzenia e-ZLA, jak założyć profil na PUE ZUS, jakie informacje można znaleźć na PUE ZUS, jak obsługiwać dokumenty e-ZLA oraz jak pobrać je z PUE ZUS. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 68 3875237 wew. 162,176,181. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jeśli zgłoszą taką chęć przy zapisywaniu.

Świebodzin, ul. Sikorskiego 42

5 października zapraszamy osoby rozpoczynające działalność gospodarczą i przedstawicieli biur rachunkowych na bezpłatne szkolenie pn. „Pakiet nowego przedsiębiorcy”. Podczas szkolenia przedstawimy zasady  preferencyjnych składek i „Ulgi na start”, prawa i obowiązki płatnika składek, zasady ustalania należności i opłacania składek, sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych oraz podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 68 382 34 65 wew. 235, 236. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jeśli zgłoszą taką chęć przy zapisywaniu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here