Bezpłatne kursy językowe dla cudzoziemców na UZ. Jest duże zainteresowanie, będą kolejne grupy

0
416
fot. ZielonaNews.pl

– 23 stycznia 2021 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpocznie się kolejna edycja zajęć stacjonarnego kursu języka polskiego dla cudzoziemców, w ramach projektu unijnego Słucham, rozumiem, działam. Poszerzanie kompetencji językowych cudzoziemców w celu zapobiegania alienacji społeczno-zawodowej – informuje Katarzyna Doszczak z biura prasowe Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz: Nauka angielskiego – Skrivanek
Nauka dla cudzoziemców

Na Uniwersytecie Zielonogórskim powstało nowoczesne laboratorium językowe, wyposażone w profesjonalny sprzęt do nauczania języków obcych oraz materiały dydaktyczne, tworzone z myślą o dorosłych cudzoziemcach, chętnych do nauczenia się języka polskiego. – Kurs jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Zajęcia odbywają się w Instytucie Filologii Polskiej we współpracy z Zielonogórskim Towarzystwem Edukacyjnym „Civilitas” od 1.01.2019 r. do 30.12.2021 r. – informuje L. Doszczak.

Nauka języka i praw człowieka
Udział w projekcie będzie mogło wziąć udział 55 osób rocznie. Nauka jest bezpłatna. W tym roku oferta będzie obejmować kursy języka polskiego dla cudzoziemców i szkolenia z praw człowieka dla 5 grup, w skład których wejdzie po 11 osób. Każda z tych grup będzie miała 60 godzin kursu języka polskiego jako obcego oraz 8 godzin zajęć z praw człowieka – informuje K. Doszczak.

Będą kolejne grupy
Szczegółowe informacje na temat tego projektu dostępne są na stronie www.polski.wh.uz.zgora.pl. Zajęcia odbywać się będą w Laboratorium Językowym w Collegium Neofilologicum Uniwersytetu Zielonogórskiego w soboty i niedziele. Rekrutacja do pierwszych trzech grup z racji bardzo dużego zainteresowania jest już zamknięta. Nowe grupy będą tworzone w maju 2021 r.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here