Bezpieczniej w centrum miasta. Policja: na Placu Teatralnym nie gromadzą się grupy młodzieży

2
699

Zielonogórscy policjanci i miejscy urzędnicy siedli przy jednym stole i opracowują plan, który ma pomóc w poprawie bezpieczeństwie na starówce. Policja zapewnia, że już widać pierwsze efekty.
Opracowywanie planu dotyczącego bezpieczeństwa

fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci i władze miasta Zielonej Góry opracowują plan dotyczący poprawy bezpieczeństwa w tak zwanym rejonie wzorowego porządku. To teren obejmujący ulice: Żeromskiego, Aleję Niepodległości, Stary Rynek, Kupiecką i Plac Teatralny. Komendant Miejski Policji młodszy inspektor Maciej Sipek spotkał się w tej sprawie z Dariuszem Lesickim, Zastępcą Prezydenta Zielonej Góry. Pierwsze podjęte działania przynoszą już wymierne efekty – poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mieszkańcy centrum skarżyli się na zakłócanie porządku
Jak wyjaśnia policja od kilku tygodni policjanci ściśle współpracują z władzami Zielonej Góry w zakresie działań mających na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców starówki. – Opracowanie wspólnego planu działania z urzędnikami to efekt między innymi ostatniego posiedzenia Komisji Praworządności i Porządku Publicznego, które odbyło się w ratuszu. Podczas tego spotkania zielonogórzanie zamieszkujący ścisłe centrum poruszyli sprawę zakłócania spokoju i porządku na deptaku i w jego okolicach. Zaraz po tym spotkaniu podjęto szereg decyzji, które już zauważalnie przełożyły się na poprawę bezpieczeństwa na starówce – informuje policja.

Więcej patroli w mieście

fot. KMP Zielona Góra

W jaki sposób policja stara się podnieść bezpieczeństwo w centrum miasta? – To przede wszystkim częstsze patrole i legitymowanie osób przebywających w tym rejonie, ścisła współpraca oficera dyżurnego komendy miejskiej policji z pracownikami Centrum Monitoringu Miejskiego, Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Strażą Miejską, a także dodatkowe patrole policji. Ponadto w ramach współpracy zaplanowano cykliczne spotkania urzędników i mundurowych zarówno w urzędzie miasta, jak i komendzie miejskiej policji – tłumaczy policja.

Efekty działań już są zauważalne
Pierwsze efekty wspólnych działań podjętych przez policjantów i urzędników są już zauważalne. – Na Placu Teatralnym nie gromadzą się grupy głośno zachowującej się młodzieży, które do tej pory zakłócały spoczynek nocny mieszkańcom. Teren ten znajduje się ponadto pod stałym nadzorem zarówno policjantów jak i pracowników Centrum Miejskiego Monitoringu, dzięki czemu reakcja na ewentualne zakłócenia jest natychmiastowa – wyjaśnia policja.

Dodatkowe pieniądze dla policji

fot. KMP Zielona Góra

Policjanci będą stale obecni w tym rejonie zielonogórskiej starówki. – Podczas letnich weekendów w ciągu doby miejsce te odwiedza kilka tysięcy osób, dlatego policjanci podejmą takie działania, aby zarówno mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Dzięki decyzjom władz miasta na działania funkcjonariuszy zostaną przeznaczone dodatkowe pieniądze, wówczas do służby po godzinach pracy będą angażowani mundurowi, którzy w okresie wakacyjnym, będą czuwać na bezpieczeństwem mieszkańców – tłumaczy M. Stanisławska.

Mniej patroli na zielonogórskich osiedlach
Policjanci zadbają o zachowanie równowagi w działaniach i dodatkowe siły będą kierowane w rejony, gdzie w danym czasie interwencja policji będzie niezbędna. – Mundurowi będą częściej obecni w rejonie ścisłego centrum, ale nie odbędzie się to kosztem mniejszej liczy patroli na zielonogórskich osiedlach – wyjaśnia Stanisławska.

Na 26 lipca zaplanowano kolejne posiedzenie Komisji Praworządności i Porządku Publicznego podczas, którego policjanci szczegółowo przedstawią plan działań w rejonie wzorowego porządku, a także wspólnie z urzędnikami ocenią dotychczas wprowadzone rozwiązania.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Porządek musi być, spokoju zakłócać nie wolno, cenie ciszę w nocy ale… wiecie jak to brzmi taki tekst – 'na placu nie gromadzą się grupy młodzieży’? Że co, że grupę młodzieży trzeba automatycznie rozganiać, czy jak? Jest złem sama w sobie?

  2. Chyba spotkanie młodych w grupie nie jest złem a tylko jej hałaśliwe czy wulgarne zachowanie, które należy napiętnować, zwalczać i na tym służby porządkowe winny się skupić.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here