Bezdomni i środowiska trzeźwościowe zagrają w piłkę. Zwycięzca pojedzie do Meksyku

0
128
Strefa kibica w Zielonej Górze
Designed by Freepik
12-13 maja w Zielonej Górze odbędą się XVI Mistrzostwa Polski w ulicznej piłce nożnej Środowisk Trzeźwościowych oraz Osób Bezdomnych.  Losowania grup dokonała Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry,  która przyznała, że organizacja tej imprezy  jest wielkim wyróżnieniem, ale i wyzwaniem.

Po raz kolejny Zielona Góra ma zaszczyt być gospodarzem Mistrzostw Polski w  Ulicznej Piłce Nożnej Środowisk Trzeźwościowych oraz Osób Bezdomnych. Organizujemy to po raz czwarty, zatem jesteśmy pewni, że wszystko będzie dograne i na odpowiednim poziomie. Jest to turniej niezwykły, bo łamie stereotypy patrzenia i traktowania ludzi bezdomnych i uzależnionych. Odbywa się w centrum miasta, żeby wszyscy mieszkańcy  mogli zobaczyć , że osoby bezdomne, uzależnione mogą współistnieć razem z nami i mieć pasje sportowe – mówiła Haręźlak.

W tym roku zaprezentuje się  19 drużyn, a zwycięzca pojedzie do Meksyku. – Po raz pierwszy  rywalizować będzie drużyna z  Zielonej Góry z ośrodka prowadzonego przez Caritas więc tym bardziej zapraszam i zachęcam do kibicowania – podkreśliła wiceprezydent.

Źródło: Urząd Miasta

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here