Bez prawa jazdy, wiózł ludzi popsutym ciągnikiem

0
149
Prokuratura w Zielonej Górze pracuje nad sprawą Lecha Wałęsy
fot. Archiwum ZielonaNews.pl

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniew Fąfera, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który na drodze publicznej doprowadził do wypadku.

Pojazd był uszkodzony

Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2017, teraz Prokurator Rejonowy w Żarach skierował akt oskarżenia, kierującemu, który na drodze publicznej, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Wbrew przepisom ustawy prawo o ruchu drogowym, bez odpowiedniej kategorii prawa jazdy, kierował niesprawnym technicznie zespołem pojazdów tj. ciągnikiem Massey Ferguson, sprzęgniętym z wozem drabiniastym, którego stan techniczny był zły, wykorzystując go niezgodnie z obowiązującymi przepisami jako przyczepę do przewozu osób i przewoził nią osoby w ilości skutkującej przeciążeniem wozu, co doprowadziło do złamania elementu konstrukcyjnego wozu w postaci tzw. „rozworu” i spowodowało wypadek drogowy – informuje Zbigniew Fąfera.
W wypadku pokrzywdzona została kobieta, przewożona wozem. Odniosła obrażenia w postaci złamania wieloodłamowego kości piszczelowej z przemieszczeniem.

(art.177.§1) , kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3./jcz spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej dni 7.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here