Beton architektoniczny na przydomowym tarasie? Świetny pomysł!

1
71
fot. materiały prasowe

Sezon wiosenno-letni sprzyja spędzaniu czasu pod chmurką. Każdy, kto tylko ma możliwość wypicia popołudniowej kawy na tarasie, z pewnością z niej korzysta, gdy tylko pogoda dopisuje. Żeby maksymalnie podnieść jakość relaksu warto zadbać o to, aby taras był odpowiednio urządzony. Powinny się na nim znaleźć wygodne meble i kolorowe kwiaty, lecz to nie wszystko. Bardzo ważna jest również sama posadzka – jeśli ta będzie solidna i estetyczna, przebywanie na tarasie będzie maksymalnie przyjemne. Dziś opowiemy co nieco na temat betonu architektonicznego, który coraz częściej jest wykorzystywany w aranżowaniu nowoczesnych tarasów. Zainspiruj się!

Betonowe płyty tarasowe z powodzeniem zastąpią drewniane deski

Projektując przydomowy taras, wiele uwagi trzeba poświęcić posadzce. To od niej bowiem zależy, czy całość będzie się efektownie prezentować i cechować wytrzymałością na odpowiednim poziomie. Wśród popularnych nawierzchni stosowanych na tarasach znajdują się deski drewniane i kompozytowe, klasyczne płytki, kamień oraz płyty betonowe. O ile pierwsze z wymienionych rozwiązań bywają trudne w pielęgnacji, potrafią zarastać chwastami i gnić, te ostatnie zasługują na uwagę. W przeciwieństwie do konstrukcji z desek, płyty tarasowe z betonu nie wymagają specjalnego czyszczenia, regularnego impregnowania ani odnawiania. Wyróżniają je liczne walory praktyczne: beton architektoniczny ma doskonałe parametry techniczne. Jest wodoszczelny i odporny na mróz, zachowuje idealny wygląd przez długie lata, a jego pielęgnacja ogranicza się do zamiecenia lub umycia. Warto pamiętać o tym, że beton wysokiej jakości pozostaje niskonasiąkliwy i odporny na uszkodzenia, a ponadto nie ulega odkształceniom. Na tle innych materiałów wypada więc bardzo korzystnie. Nie bez powodu jest uznawany za jedyny słuszny wybór przez coraz więcej osób.

Stwórz taras z betonową podłogą! Wykorzystaj beton architektoniczny do ogrodu

Starannie wykonane i zabezpieczone betonowe nawierzchnie zaskakują nie tylko pod względem jakościowym, ale również wizualnym. Z ich wykorzystaniem można aranżować tarasy w wielu stylach, zwłaszcza w nowoczesnym. Producenci betonu regularnie wprowadzają do sprzedaży nowe wzory płyt tarasowych, wykonując je w różnorodnych kolorach, zgodnie z potrzebami klienta. Przykładem takiej firmy jest VHCT: http://www.vhct.pl/ – polski producent płyt tarasowych z betonu architektonicznego. Zamawiając u niego podłoże z opcją impregnacji, nie trzeba się o nic martwić – takie płyty mogą być stosowane na zewnątrz. Jeżeli planujesz budowę lub remont tarasu, rozważ zakup praktycznych i niezwykle efektownych betonowych płyt. W ofercie producenta VHCT znajdziesz bogaty wybór rozwiązań na tarasy. Są to betonowe, dekoracyjne panele o różnych fakturach, wpisujących się we współczesne trendy architektoniczne.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here