Będziemy mieli Park Odkrywców za ponad 8 mln zł

1
1732
Rewitalizacja Doliny Gęśnika

Jest już pewne, że Dolina Gęśnika zostanie zrewitalizowana. Ma tu powstać park miejski zwany Parkiem Odkrywców. – Mamy już wykonawcę – zapewnił prezydent Janusz Kubicki. Miasto będzie musiało dołożyć pieniądze, bo obie złożone oferty są wyższe niż miasto zakładało. Do najniższej brakuje ok. 1,5 mln zł. Wiadomo, że magistrat dopłaci z nadwyżek osiągniętych w innych przetargach związanych z rewitalizacją zieleni w Zielonej Górze. Teraz są weryfikowane dokumenty.

Rewitalizacja Doliny Gęśnika. Najkorzystniejsza oferta prawie 1,5 mln wyższa niż miasto zakładało

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Inwestycyjna Grupa Budowlana, która już rewitalizuje choćby Park Sowińskiego w Zielonej Górze, czy ten przy Salomei i Lechitów. Za rewitalizację Doliny Gęsnika chce prawie 8,2 mln zł. Drugą ofertę złożyła firma Pro-Infra Sp. z o.o. Koszty prac oszacowała na prawie 9.9 mln zł. Miasto na to zadanie przeznaczyło 6,7 mln zł.

Po rewitalizacji w Dolinie Gęśnika pojawia się polany piknikowe, ogrodzony plac zabaw dla zwierząt, łąki wypoczynkowe, siłownia zewnętrzna, miejsca do plażowania i miejsca na ogniska. Będzie też oczko wodne i budowle spiętrzające wodę. Nad strumieniem mają być powieszone specjalne siatki, na których będzie można wypoczywać.  Będzie także park linowy a także zjeżdżalnie na skarpie w formie wytyczonych torów do zjeżdżania na sankach.

Prace mają być zakończone do 30 kwietnia 2018 roku.  Zagospodarowanie terenu wzdłuż cieku wodnego Myszka – Gęśnik na cele parku miejskiego Park Odkrywców w Zielonej Górze;

Szczegóły dotyczące zmian w Dolinie Gęśnika znajdziecie na naszym portalu KLIK

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Drogo coś, ale wiadomo na drogich biznesach duże prowizje. Może byście napisali co zrobią z lasem na Braniorskiej/ Władysława IV

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here