Będzie remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia

1
1397
fot. ZielonaNews.pl

Dzisiaj prezydent Janusz Kubicki przekazał, że wiadukt przy ul. Zjednoczenia doczeka się remontu. Pochłonie miliony złotych.
Będzie remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia

Jeden z wiaduktów przy ul. Zjednoczenia doczeka się remontu. Udało nam się pozyskać 6 mln zł rządowej dotacji na tę inwestycję – informuje Janusz Kubicki, prezydent miasta. Wyjaśnił, że już jest pozwolenie. Wkrótce ma ruszyć przetarg. Remont ma dotyczyć wschodniego wiaduktu od ronda PCK do ul. Energetyków (jezdnia w stronę marketu Kaufland).

Szykujmy się na utrudnienia
Kierowcy muszą być przygotowany na utrudnienia. –  Ruch będzie odbywał się po drugiej stronie wiaduktu. Po zakończeniu prac na pierwszym wiadukcie, szykowany będzie remont drugiego – wyjaśnia prezydent. Cały remont będzie kosztował ok. 11 mln zł.

Ul. Zjednoczenia po remoncie
Remont ul. Zjednoczenia od ronda PCK do wiaduktu nad linią kolejową, rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku i zakończył się w styczniu 2021r. W ramach zadania wyremontowano nie tylko nawierzchnię jezdni, ale także wymieniono pełną konstrukcję nawierzchni jezdni w obrębie przebudowywanych/ wymienianych urządzeń wodno- kanalizacyjnych oraz w miejscach utraty nośności istniejącej podbudowy. Przebudowane zostały chodniki, powstały nowe ścieżki rowerowe, wybudowano prawoskręt w ulicę działkową, przebudowano sygnalizację świetlną.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Remont Zjednoczenia od Przylepu do wiaduktu,kosztował już 11 mln,więc sam wiadukt za 11 mln,to będzie chyba Miś na miarę naszych czasów . Jakby go poszerzyć i zrobic na wiadukcie przystanek autobusowy z zejsciem na tory az do dworca pkp.
    A dalej… PKS em do Ciborza.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here