Będzie remont onkologii w zielonogórskim szpitalu

0
446
Szpital w Zielone Górze do przebudowy

Blisko 15 mln zł – to wartość umów podpisanych z jednostkami ochrony zdrowia podległymi samorządowi województwa z przeznaczeniem na inwestycje. – To są pierwsze umowy na nowe zadania w 2019 r. Największe pieniądze – 6 mln zł trafi do Gorzowa na rozbudowę radioterapii o hematologię. Natomiast szpital w Zielonej Górze będzie modernizował centrum onkologii za 3,3 mln zł. Zwracamy się także w stronę osób starszych i przygotowujemy infrastrukturę pod oddziały geriatrii – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafi 3,4 mln zł, które przeznaczone zostaną na modernizację Budynku L – Onkologii. Niebagatelna kwota 3 mln 360 tys. zł z budżetu woj. lubuskiego pozwoli nam na gruntowne zmodernizowanie parteru, gdzie znajdują się poradnie onkologiczne i Dzienny Oddział Chemioterapii. Będą szersze korytarze, poczekalnia, odnowione sanitariaty, podjazdy itd. – Ta umowa to przykład dużej konsekwencji samorządu województwa w zakresie wsparcia szpitala uniwersyteckiego. To jest niezwykle ważna inwestycja, ponieważ obecnie ciężko chorzy ludzie przebywają w nie najlepszych warunkach. Konieczność modernizacji i doposażenia była więc duża. Dzięki dotacji powstanie dzienny oddział chemioterapii, poradnie onkologiczne, poszerzymy ofertę poradni genetycznej. Jestem przekonany, że to zapewni dobrą i na wysokim poziomie opiekę – wyjaśnił prezes Marek Działoszyński.

Środki na inwestycje zyskały także dwie Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego – w Zielonej Górze (500 tys. zł) oraz w Gorzowie Wlkp. (400 tys. zł). Obie jednostki dzięki temu wzbogacą się o nowe ambulanse.

Źródło: UMWL

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here