Będzie protest-happeing przeciwko wycince drzew przy I LO w Zielonej Górze

2
373
Wycinka drzew w parku przy ul. Partyzantów
fot. ZielonaNews.pl

Klamka zapadła i drzewa przy I LO w Zielonej Górze zostaną wycięte. W ich miejsce zaplanowano parking. O spontanicznym happeningu poinformowała na Facebooku Joanna Liddane, prezes Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta i aktywna działaczka Ruchu Miejskiego Zielona Góra.

Czytaj dalej za reklamą —>W związku z tym, że pani dyrektor Liceum nr I pomimo wielkiego odzewu i oburzenia mieszkańców miasta nie wycofała się z wycinki drzew i budowy na ich miejscu parkingu, zapraszam przeciwników likwidacji drzew w naszym mieście na spontaniczny happening w czwartek o godzinie 17 aby wyrazić niezgodę na pozbawianie nas drzew zwłaszcza tam, gdzie nie jest to konieczne, jak w tym przypadku i wielu innych – czytamy na Facebooku. 

Czytaj dalej za reklamą —> 

Co miasto chce zrobić przy I LO?

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę miejsc postojowych przy I LO. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Trans Oder Plus s.c. i za wykonanie zadania zaproponowała 645 903,14  zł (Zobacz: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty). Zgodnie z zapisami przetargu przedmiotem zamówienia jest budowa miejsc postojowych przy I Liceum
Ogólnokształcącym wraz z przebudową drogi gminnej nr 104292F na terenie działek nr 44, 45 obr. 28 przy ul. J. Kilińskiego w Zielonej Górze.

Co obejmuje inwestycja?

Czytaj dalej za reklamą —>Inwestycja obejmuje swoim zakresem: budowę miejsc postojowych, budowę jezdni manewrowej, remont chodników, utwardzenie terenu; budowę zatoki postojowej, budowę chodników, rozbiórkę i budowę zjazdu publicznego na działce nr 45 obr. 28, budowę oświetlenia wraz z przełożeniem linii nn.
W pierwszym I etapie zadania będzie wykonana wycinka drzew i krzewów kolidujących z
planowaną inwestycją. Zadanie obejmuje również wykonanie nowego ogrodzenia oraz montaż nowych ławek w miejsce istniejących. W ramach inwestycji Elektrociepłownia Zielona Góra będzie realizowana przebudowę i budowę sieci cieplnej dosyłowej oraz budowę nowego przyłącza i węzła cieplnego.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, wstrzymać tą “inwestycję”. A pod szkołę jest dobry dojazd autobusami, więc może szanowne grono pedagogiczne przemyślało by taką opcję (lub rower) zamiast tłuczenia się wszędzie samosmrodami.

  2. Widać gożem nie ma prawo jazdy i potrzebuje maść na ból tyłka.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here