Od poniedziałku będą strzelać do dzików. Zielonogórzanie powinni zachować szczególną ostrożność

1
1724
Background photo created by montypeter - www.freepik.com

Magistrat poinformował o planowanym od 27 lipca odstrzale dzików. – W związku z rosnącą w tym roku ilością dzików w mieście, po konsultacji z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz Polskim Związkiem Łowieckim, Prezydent Miasta Zielona Góra podjął decyzję o redukcji populacji tej zwierzyny w granicach administracyjnych miasta – informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze.
Redukcja dzików w Zielonej Górze

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie urzędu redukcja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek tj. 27.07.2020 r. i potrwa do końca bieżącego roku. – Zasadniczo odstrzał będzie odbywał się w godzinach nocnych, poza terenami zabudowanymi, z wyjątkiem piątków i sobót – informuje magistrat.

Zielonogórzanie powinni zachować szczególną ostrożność i unikać wchodzenia do lasów w godzinach nocnych. Urzędnicy podkreślają, że odłów dzików nie jest możliwy. – Zielona Góra leży w tak zwanej Czerwonej i Niebieskiej Strefie Afrykańskiego Pomoru Świń, niemożliwy jest odłów dzików i ich wywożenie poza teren miasta. Dlatego też zdecydowano się na ich redukcję przez odstrzał części populacji – wyjaśnia magistrat.
Planuje się także odstrzał dzików na terenach ogródków działkowych, ale będzie to ustalane z zarządami ROD.  – W pierwszej kolejności do redukcji wyznaczono dziki niszczące nasze cmentarze oraz obiekty użyteczności publicznej. Obserwowane w tym roku watahy dzików, poruszające się nawet w ciągu dnia po mieście, stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, zagrożenie dla obiektów użyteczności publicznej a nawet dla niektórych zakładów produkcyjnych. ASF zmieniło też uwarunkowania prawne dlatego władze miasta, odpowiadając na postulaty mieszkańców, postanowiły zmniejszyć pogłowie bytujących u nas dzików o około 150 sztuk – wyjaśnia urząd miasta.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Chyba kogoś pogrzało powinno się odłowić i wywieźć a nie strzelać baranie łby najlepiej na łatwiznę a związek łowiecki niech się wpie….. A niech tylko zobaczę gościa z bronią

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here