Będzie nadzwyczajna sesja rady miasta w związku z ZZUM

0
350

Na poniedziałek, 16 lipca, na godz. 14.00 magistrat zwołał nadzwyczajną sesję radę miasta. Podczas sesji zostanie przedstawiona sytuacja i stan funkcjonowania a także sposób zarządzania i prowadzonego nadzoru w spółkach miejskich ZZUM, KTBS i Centrum Biznesu. Podczas sesji zostanie także przedstawione anonimowe pismo pracowników ZZUM, w którym uskarżają się oni na szykany i mobbing w zakładzie (czytaj więcej: Pracownicy ZZUM proszą o pomoc prezydenta).

Śmierć księgowej rozpętała burzę

Przypomnijmy, że sprawa nieprawidłowości w ZZUM pojawiła się wraz ze śmiercią głównej księgowej, która została z niego zwolniona. Kobieta popełniła samobójstwo, a przy jej zwłokach znaleziono wydrukowane na komputerze (nie podpisane, ale prokuratura nie podważa jego wiarygodności) pismo, w którym wykazuje nieprawidłowości w firmie. Oskarża także władze zakładu o mobbing. W sprawie toczą się dwa śledztwa. Pierwsze dotyczy okoliczności śmierci i sprawdzane jest m.in. to czy nie było w niej udziału osób trzecich (wiadomo, że kobieta umarła przez powieszenie). Drugie będzie prowadzone w związku z nieprawidłowościami w firmie.

Poniżej przedstawiamy porządek obrad LXXI  nadzwyczajnej sesji rady miasta:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie sytuacji i stanu funkcjonowania oraz o sposobie zarządzania i prowadzonego nadzoru w spółkach miejskich ZZUM, KTBS i Centrum Biznesu.
3. Ustosunkowanie się do pisma pracowników ZZUM, które wpłynęło do Rady Miasta w dniu 11.07.2018 r.
4. Dyskusja w powyższej tematyce.
5. Zamknięcie sesji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here