Będzie można pojechać za darmo autobusem lub rowerem. Czeka nas dzień bez samochodu

0
1582
fot. ZielonaNews.pl

Z okazji Dnia Bez Samochodu operatorzy alternatywnych środków komunikacji proponują swoje usługi za darmo. I tak już 22 września będziemy mogli za darmo jeździć autobusami. Do dyspozycji, za darmo, w wyznaczonych godzinach będzie także rower miejski.Dzień z autobusem

– Coroczna kampania promuje zrównoważony transport miejski. Częścią obchodów ETZT jest  Dzień bez Samochodu przypadający 22 września br. /niedziela/. W tym dniu wszystkie osoby, które w czasie przejazdu autobusem okażą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK – poinformował Miejski Zakład Komunikacji.A może rowerem?

Operator systemów rowerowych Nextbike Polska wprowadza w wielu miastach preferencyjny cennik, który będzie obowiązywał w najbliższą niedzielę. W Zielonej Górze aż dwie godziny – od 12.00 do 14.00 – bezpłatnie będzie można korzystać z miejskich jednośladów. Przypomnijmy, że na co dzień pierwsze 20 minut korzystania z roweru miejskiego jest darmowe. Od 21 – 60 minuty zapłacimy 2 zł. Druga i każda kolejna godzina kosztuje 4 zł. – Cieszy nas, że możemy być częścią nurtu kształtującego wzorcowe zachowania proekologiczne. W 2019 roku z rowerów publicznych Nextbike korzysta już ponad 2,3 miliona Polaków. W tym sezonie odnotowaliśmy już ponad 12 mln wypożyczeń. Sieć rowerowa Nextbike nieustannie się rozwija udostępniając jednoślady w kolejnych miastach – mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata dyrektor komunikacji Nextbike Polska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here